Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z wentylacją - klekotanie i wibracje


seta21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Pierwsze skrobanko tej jesieni i od razu kłopot. Włączyłem jak zwykle osuszanie przedniej szyby i... samochód zaczął szaleć. Wentylacja klekocze, cały samochód wibruje. Gdy wyłączam wentylację w ogóle - jest cisza. Klekotanie i drgania rosną wraz z natężeniem nawiewu. Co za cholera? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli włączysz nadmuch na przednią szybę bez klimy,to cisza?(bynajmniej w p11,nadmuch na szybę automatycznie uruchamia klimę) Jeżeli tak to stawiam że coś nie halo ze sprężarką klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek klinowy sprężarki klimy wymień, bo ja mam to samo z tym klekotaniem, u mnie pasek ma luzy i mechanik mi w warsztacie spierniczył jak chłodnice wymieniał i ten pasek od sprężarki ocierał o wąż od klimy i się poluzował. wymień to jak najszybciej bo ci łożysko od sprężarki padnie i lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, w serwisie twierdzą, że "coś siedzi" w wentylacji i to powoduje hałas. Ja mam wątpliwości, bo to nie jest hałas typowy dla takiej sytuacji - wraz ze wzrostem obrotów wentylacji samochód wpada w dziwne, bardzo głębokie drgania... ASO chce jednak rozbierać praktycznie pół auta, żeby dostać się do tego niby-kamyka. Czas realizacji usługi - 5 godzin....

Pavlak - czy to poluzowanie widać gołym okiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, w serwisie twierdzą, że "coś siedzi" w wentylacji i to powoduje hałas. Ja mam wątpliwości, bo to nie jest hałas typowy dla takiej sytuacji - wraz ze wzrostem obrotów wentylacji samochód wpada w dziwne, bardzo głębokie drgania... ASO chce jednak rozbierać praktycznie pół auta, żeby dostać się do tego niby-kamyka. Czas realizacji usługi - 5 godzin....

Pavlak - czy to poluzowanie widać gołym okiem?

ja miałem to samo. Znaleźli u mnie kawałek papieru sciernego gdzieś w dmuchawie. Czas naprawy podobny. Drgania tez były bardzo duże, naprawa z gwarancji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo. Znaleźli u mnie kawałek papieru sciernego gdzieś w dmuchawie. Czas naprawy podobny. Drgania tez były bardzo duże, naprawa z gwarancji

No zobaczymy - ja też stawiałbym na jakis paproch - sprawdzałem ten pasek, jest - jak to mówią u nas na Pomorzu - sztram. Za chwile odprowadzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na jakiś paproch czy kamyczek w wentylatorze, na obrotach przestaje być wyważona i drga a im szybciej tym bardziej, kiedyś w Golfie miałem taką sytuacje po stłuczce dostał się tam kawałek szyby i robiło to niezłe zamieszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajemnica rozwiązana. MYSZ! 

To masz szczęście w nieszczęściu ;) ,że się 'odezywała" ... U mnie w przeszłości nie było hałasu ale jaki zapach ....:( a fee !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwać to ona się bidna już nie odezwała :-( Została chyba uduszona i zasuszona. Moja kobita wciąż zwracała mi uwagę, że u mnie w aucie wali jak murzyńskiej chacie. Myślałem, że to takie babskie przytyki w rodzaju - zobacz, jaki u mnie w aucie Wersal. A tu masz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Moja kobita wciąż zwracała mi uwagę, że u mnie w aucie wali jak murzyńskiej chacie. Myślałem, że to takie babskie przytyki w rodzaju - zobacz, jaki u mnie w aucie Wersal. A tu masz. 

I patrz, znowu miała rację :devil:  Tylko Jej tego nie mów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dla mnie również to było nieprawdopodobne, dopóki nie dostałem "dowodu" od mechanika w foliowej torebce. 


ja pierdzielę... znów mam mysz w wentylacji... te same objawy... inna mysz ;-) Nie no ja chyba kota będę wsadzał na noc do mojej QQ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...