Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony zimowe + felgi - Jakie?


furo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiscie zrobiłem taki zakup:

 

 

Felgi stalowe 16" cena 660 zł za 4 sztuki nowe na    Allegro.pl

 

do nich opona zimowa  Barum Polaris 3 205/60R16 96 H XL  koszt 309 zł szt.      opony.pl

 

co do stalówek to pewnie i chinskie ale nie było problemu z wywazeniem wszystko cacy czeka na odpowiednia porę aby załozyc, do tego zakupiłem jeszcze za 100 zeta łądne kołpaki plus inne nakretki do stalówek............ :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie zrobiłem taki zakup:

 

 

Felgi stalowe 16" cena 660 zł za 4 sztuki nowe na    Allegro.pl

 

do nich opona zimowa  Barum Polaris 3 205/60R16 96 H XL  koszt 309 zł szt.      opony.pl

 

co do stalówek to pewnie i chinskie ale nie było problemu z wywazeniem wszystko cacy czeka na odpowiednia porę aby załozyc, do tego zakupiłem jeszcze za 100 zeta łądne kołpaki plus inne nakretki do stalówek............ :whistle:

 

Mozesz podac linka do allegro do stalowych felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Za chwilę będę musiał kupić opony zimowe + felgi do Juka.

Nie chce zakładać zimówek na obecne alusy.

Możecie polecić coś ciekawego w dobrej cenie?

Witam, jakby co sprzedaję oryg. kołpaki po jednym sezonie stan idealny..http://allegro.pl/oryginalne-kolpaki-16-cali-nissan-juke-i3576883884.html i takie inne- opony i felgi i nakrętki do stalówek od mojego nissana. Jestem z Poznania więc mozna obejrzeć i odpada transport. Pozdrawiam i zapraszam

Edytowane przez krzycho59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem 2 lata temu.

Kupiłem od osoby która sprowadza z Niemiec używane koła/ogumienie, oryginalne alusy nissana 16ki za 800 zł.
Wygląda to dużo lepiej niż skorodowane stalowe felgi z odpadającymi kołpakami.

Dostałem nawet fakturkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem 2 lata temu.

Kupiłem od osoby która sprowadza z Niemiec używane koła/ogumienie, oryginalne alusy nissana 16ki za 800 zł.

Wygląda to dużo lepiej niż skorodowane stalowe felgi z odpadającymi kołpakami.

 

Dostałem nawet fakturkę.

A mozesz podac namiary na taka osobe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u tej osoby:

http://allegro.pl/show_user.php?uid=2766514

Tak jak pisałem to było 2 lata temu.

 

Jeśli nie ta to bez problemu coś tu znajdziesz:

http://allegro.pl/listing/listing.php?category=49209&order=p&search_scope=category-49209&string=nissan

 

http://allegro.pl/16-aluminiowe-18751?order=p&string=nissan&search_scope=category-18741&buyUsed=1

Edytowane przez xxyy777e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj byliśmy u dilera, za 3k mamy opony zimowe (jakieś niemieckie ponoć średnia półka) do tego alumy 16 jakiś nowszy model. Potem jak coś to sprawdzę dokładnie jakiej to firmy. Kupowali moi rodzice, sam osobiście kupiłbym jak wyżej stalówki do tego kołpak no i zimówki na pewno 3k by nie wyszło. 

Edytowane przez Kincu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wszycho wyszło cos 2k, czy alumy sa dobre na zimę to kazdy musi ocenic sam sa twardsze i na naszych drogach z sola szybko bedą tracic wygląd, choc JUKE ma wysoki profil to i nawet komfort jazdy nie powinien byc zły..................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę od 5ciu lat w zimę na alusach w moim drugim pojeździe i nie korodują, nie odłazi lakier etc.

Z moich doświadczeń i obserwacji stalowa felga po jednym sezonie używania zimą jest w dużo gorszym stanie z wykwitami brozowej korozii niż alus.

Miałem do wyboru zakup stalowych felg 16 + marketowe obleśne dekle które straszą wyglądem przyczepione na fajne opaski zaciskowe bo inaczej odpadną i używane felgi nissana w tej samej cenie.

Wybór był oczywisty

 

Jeśli boisz się że uszkodzisz felgę zimą od zamrożonego śniegu kup zimówki z rantem zabezpieczającym felgę.

 

 

post-41495-0-41431300-1381615323_thumb.jpg

Edytowane przez xxyy777e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o to czy sie kto boi czy nie, mamy takie drogi a nie inne dziura na dziurze, ja tez jezdziłem na alumach w poprzednim aucie i stwierdzam ze komfort jazdy jest gorszy a do tego dochodzi jeszcze troska aby gdzies nie uwalic alumy na dziurze, co do stalówek to jakies zaniedbanie chyba doprowadziło do takiego stanu jak na focie twojej.U mnie tez sa jeszcze dwa auta i na stalówkach i to po 2 sezonach zimowych i stalówki tak nie wygladaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli latem dziury Ci nie przeszkadzają :)

Wydaje Ci się, że komfort jazdy na stalówkach jest lepszy.

Zobacz jakie felgi/alusy ludzie polecają na zimę, w przypadku Juke '16ki z oponą węższą i wyższą (standard to 17ka). Na takim kole jest zdecydowanie bardziej miękko.

Gdybyś porównywał koła w identycznym rozmiarze komfort byłby podobny. Zimówka byłaby tylko głośniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam , i nie widzę oponeo, 

za dobre opony do 117km można zapłacić 300zł szt/ do turbo Nokiany 500zł, 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-ultra-grip-8-205-60-r16-92-h-mfs#32683259

359zł, Pirelli scott zero:

http://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-sottozero-2-205-60-r16-92-h-ao#20418187

W tamtym roku kupiłem Nokiany, po raz pierwszy , u kapciarza kosztowały 750zł w oponeo kupiłem za 390zł,

megą miękka guma przy -20 C,  Guma Norweskiego producenta bije na głowę tanie barumy czy inne tanie continentale..

http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wr-d3-205-60-r16-96-h-xl#42195504

Mają tez cały zestaw w rozmiarach fabrycznych :  215 / 60 r16 ( letnie)

http://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-b250-ecopia-215-60-r16-95-h#41999563

Do tego felgi stalowe , włoskie: 229zł,

http://www.oponeo.pl/wybierz-felgi-stalowe

za 2500zł komplet felg stalowych nowych , + dobre Nokiany lub Pirelli...

Edytowane przez dareken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli latem dziury Ci nie przeszkadzają :)

Wydaje Ci się, że komfort jazdy na stalówkach jest lepszy.

Zobacz jakie felgi/alusy ludzie polecają na zimę, w przypadku Juke '16ki z oponą węższą i wyższą (standard to 17ka). Na takim kole jest zdecydowanie bardziej miękko.

Gdybyś porównywał koła w identycznym rozmiarze komfort byłby podobny. Zimówka byłaby tylko głośniejsza.

 

 

Nie no jak stalówka jest tak samo twarda jak aluma to ukłony w twoja stronę, jakoś nie zauwazyłem aby latem było tyle dzur co zima do tego dochodza koleinu zmarznietego błota, w poprzednim aucie na orginalnej alumie miałem i zime i lato i komfort nie byl napewno taki sam fakt dochodzi do tego zmarznieta guma zawieszenia to i trzasków jest wiecej ale w ciepłe dni da sie odczuc ze sie na alusach jedzie a nie na stalówce.A dzióry wcale mi nie przeszkadzaja wrecz mnie wk......ja. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak stalówka jest tak samo twarda jak aluma to ukłony w twoja stronę, jakoś nie zauwazyłem aby latem było tyle dzur co zima do tego dochodza koleinu zmarznietego błota, w poprzednim aucie na orginalnej alumie miałem i zime i lato i komfort nie byl napewno taki sam fakt dochodzi do tego zmarznieta guma zawieszenia to i trzasków jest wiecej ale w ciepłe dni da sie odczuc ze sie na alusach jedzie a nie na stalówce.A dzióry wcale mi nie przeszkadzaja wrecz mnie wk......ja. :devil:

Tak mnie zainteresowałeś "tą teorią " ,że spytam ?

Czy nie jest to autosugestia ?

Czy gdzieś to wyczytałeś ?

A jedynie co jestem w stanie "pojąć" to to ,że po zaliczeniu dziury stalówka jest " na tyle miękka" ,że można ją "wyklepać "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jedynie co jestem w stanie "pojąć" to to ,że po zaliczeniu dziury stalówka jest " na tyle miękka" ,że można ją "wyklepać "

 

 

Mam wyksztaucenie techniczne i aluminum jest twardszym materiałem niz stal zwykła dlatego tez jest bardziej krucha tak jak napisales stal sie podda na dziuze jedyne co sie jej stanie to sie wygnie natomiast aluma pęknie do tego dodaj teraz jeszcze ujemna temperature ktora tez zmienia własciwości stali i aluminium............. teraz tak łopatologicznie czemu nie robia aluminiowych młotków przeciez były by lzejsze ale do niczego by sie nie nadawaly.........

Tak samo ma sie to do soli na feldze stalowej pojawi sie rdza co mozna wyczyscic i czyms przemalowac, natomiast aluminium sie utlenia powstaja biale naloty na feldze odpada warstwa ochrronna lakieru bezbarwnego i tylko pełna renowacja moze przywrócic jej blask :whistle:

 

A co do twardosci to polecam zrobic sobie malu tescik wystawic na mróz pret stalowy i aluminiowy i po nocy przywalic nim o cos twardego.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mexxmen30

Cytuję -" w poprzednim aucie na orginalnej alumie miałem i zime i lato i komfort nie byl napewno taki sam"

O "tą teorię" pytałem . 

Odnośnie twardości samych felg jest to oczywiste i we wcześniejszym poście fakt ten potwierdziłem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tez o tym pisałem jak cos bardziej przenosi drgania bo jest twardsze to i chyba komfort gorszy, do tego twardnieja gumy w zawieszeniu i wszystko niesie sie na konstrukcje auta i kierownice........... dla mnieosobiscie poza aspektem uszkodzenia felgi komfort jest oczywisty i gorszy, poprostu stal pochłonie wiecej drgan niz twardsze aluminium a co za tym idzie i zawieszenie nie dostanie tak po d*pie.

 

Mam mondeo na alusach mam letnie TOYO 215/55/16 i na zime zakładam NOKIANY w tym samym rozmiarze teraz juz mam załozone i jest miodzio bo i opona miekka i temperatura na + ale jak tylko zrobi sie zimno to wszystko zaczyna napierniczać wiec dla mnie komfort jest gorszy dlatego do JUKE zakupiłem stalówki i wiekszy profil aby sie tak nie nioslo.............

Edytowane przez mexxmen30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w warunkach laboratoryjnych  niuanse te sprawdziłby się ? ;)

Ale nawet poprzez autosugestię  to zawsze samopoczucie jest najważniejsze !

Pozdrawiam .

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Maxxmen30 ma rację..... Nie chodzi tu tylko O DOBRE SAMOPOCZUCIE, lecz własności jezdne i przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO. Ja także zrezygnowałem z alusów na zimę i późną jesień (już od kilku tyg. jeżdźę na zimówkach). Na zimę (co pisałem na innym wątku) preferuję 16tki i stalowe felgi.

 

Zimą wiele dziur w asfalcie jest przykryta błotem pośniegowym, wodą, śniegiem itd. Jadąc nie jesteś w stanie ocenić czy ubytek w jezdni kwalifikuje się do zignorowania czy nie...

 

Czasem wiesz, że musisz i możesz ominąć... ale czasem się to jednak nie udaje... a czasem warunki ruchu zwyczajnie ominięcie wykluczają, a hamowanie nie jest możliwe do wykonania efekt ?

 

Koncertowo rozwalasz felgę amortyzator być może jeszcze łożysko (jeśli bedziesz miał pecha to i końcówkę drążka i sam drążek) i jesteś elegancko wybity z toru jazdy na śliskiej nawirzchni pół biedy jeśli obędzie się bez niekontrolowanego ustawienia auta prawym bokiem lub tyłem do kierunku jazdy...  W takim przypadku w 7 akcjach na 10 tego typu pęknięta alufelga cię eliminuje z ruchu lub wyścigu, a na stalowej skrzywionej jedziesz dalej.

 

Jest jeszcze jedna subtelność felga stalowa jest cięższa, (kolega fizyk z pewnością to potwierdzi) nie tylko chodzi o ciężar właściwy i wyżej opisane własności stopów stalowych z tym związane, ale także masę, a ściślej większą bezwładność felgi stalowej w porównaniu z aluminiową. Ta własność przydaje się przy jeździe równomiernej w trudnych pogodowo warunkach ruchu, jednocześnie (jakby w zamian) odrobinę utrudnia ruszanie z miejsca i powoduje minimalnie wyższe średnie zużycie paliwa.

 

A co do samopoczucia to też można napisać, że jest wzgędne.... nie po to kupuje się crossovera aby się trząść o felgi.... po to auto tego typu jest wyżej zawieszone, ma większe opony aby z tego korzystać i nie bać się dziur i krawężników i gorszej pogody.... i CZUĆ SIĘ BEZIECZNIEJ i pewniej na śliskiej nawierzchni.... w granicach rozsądku oczywiście.

 

A jest jeszcze jeden drobny aspekt cena felgi stalowej i aluminiowej (zarówno cena naprawy jak i zakupu nowej w przypadku konieczności wymiany). Oprócz tego warto myśleć nie tylko o bezpieczeństwie swoim, ale również o bezpieczeństwie bliskich których wieziemy na pokładzie oraz innych uczestników ruchu wtedy DOBRE SAMOPOCZUCIE nas nie opuści....

Edytowane przez Designer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...