Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana żarówki


TU-134
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jest teraz ciemno i nie widzę dokładnie ,czy tam są jakieś zatrzaski które trzeba wcisnąć? bo próbuję wuciągnąć to nie idzie a boję się mocniej pociągnąć a druga sprawa to jakie tam idą żarówki bo u mnie to jakieś nie typowe bo na końcu żarówki jest "taki stożek"

który właśnie odpadł (lata w kloszu) i żarówka przestała świecić,ja jeszcze takich żarówek nie widziałem będę wdzięczny za podpowiedź jakich zamienników użyć bo te orginały (chyba orginały) będą kosztowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówki to są H4 zwykłe ze stacji. W AŚwiecie były testy i najlepsze są wszystkie Osramy. Nie muszą być oryginalne. Chyba, że xenon to trzeba sprawdzić jaki typ i kupić - chyba d2r (są od 60 pln za chinola, które są zadziwiająco dobre - miałem osobiście). Jeśli to t30 to wystarczy odciągnąć 2 druciki i wyjąć żarówkę - są te druciki zatrzaśnięte i trzeba je deczko wcisnąć a potem wyłuskać, że tak powiem. Ten stożek służy by nie oślepiać i jest na 2 śrubki i się go nie rusza. Jeśli t31 to było na forum:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/56072-wymiana-zarowki/

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki sporo się wyjaśniło ale ... w moim przypadku to chyba będę miał kłpot z tym syożkiem bo on mi odpadł i leży w lampie i nie wiem czy da się to zrobić ,jest ciemno i nic dokładnie nie mogę dojrzeć ale skoro on jest przykręcany to chyba będę musiał kupić całą lampę bo jeśli nie demontuje się klosza to nie będzie chyba możliwości powtórnego jego przykręcenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczy go śrubokrętem podciągnąć pod otwór i szczypcami załapać i po temacie. Przykręca się od strony komory silnika a nie od wewnątrz lampy. t31? czy t30?

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tak się nie da ,bo ułamało się przy samym mocowaniu ,tak że mój los skierowany jest na zakup lampy bo samego szkła chyba nie da się zdjąć a później szczelnie założyć ., podpowiedcie czy aby zmienić cały reflektor muszę ściągnąć zderzak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tak się nie da ,bo ułamało się przy samym mocowaniu ,tak że mój los skierowany jest na zakup lampy bo samego szkła chyba nie da się zdjąć a później szczelnie założyć ., podpowiedcie czy aby zmienić cały reflektor muszę ściągnąć zderzak ?

Kolego wyślij zdjęcie to Ci pokażę sposób jak wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjąć to ja dam radę,tylko już go nie przykręcę bo jest złamany na samym zgięciu przy śrubce mocującej ale chyba już se poradziłem:znalazłem człowieka który ma uszkodzony klosz i obiecał mi ,że dośle mi ten mały element za niewielkie pieniądze 20-30zł z przesyłką ,zawsze to taniej niż cała lampa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam są dwie śrubki mocujące. Daj namiar na tego człowieka bo też potrzebuje dla ojca taki element. Może mi też zalatwi.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kolego; to jak na razie nie zdało egzaminu,jak na razie to nie wiem jak to wyjąć ?także mam 45 zł w plecy


panowie;jest sposób na wyjęcie tego stożka-czapeczki !!! jak ktoś będzie w potrzebie to proszę o kontakt  spróbuję pomóc , niepotrzebnie kupiłem następną kompletną lampę ,także jak ktoś będzie potrzebował  lampy przedniej(prawej) to mam na zbyciu do odsprzedaży -taniej niż na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...