Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Manipulator napędów a wskazania spalania


sq9mcs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dzisiaj zauważyłem dziwną zależność. Przy jeździe tylko z napędem na tylną oś (2WD) komputer wskazuje spalanie na poziomie 11.2-11.5L/100km. Gdy przełączę manipulator na tryb AUTO spalanie sobie rośnie w miarę robionych kilometrów aż do 14-15L/100km a nawet 16L.

 

Rozumiem gdyby automatyka musiała popracować z napędami ale nie ma znaczenia czy jeżdżę spokojniej czy bardziej ostro. Pytanie czy komputer wskazuje głupoty czy rzeczywiście tryb AUTO pożera dodatkowe litry. Oczywiście przy ostrej jeździe i wzmożonej pracy mechanizmów to normalka ale sprawa dotyczy spokojnej jazdy tak do 120km/h w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To nie jest zależność , norma , dziwi mnie tylko wzrost spalania. U mnie na tylnej osi średnie pokazuje ok. 9.5-9.8 , na auto 10.1-10.5. Spalanie utrzymuje się cały czas na stałym poziomie. Po zapięciu 4x4 wzrasta jeszcze bardziej , ale praktycznie cały czas trzyma poziom. Moim zdaniem komputer pokazuje Ci jakieś głupoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i reset w postaci ściągnięcia klemy pomógł. Teraz na 2H to max 11.6-12L na Auto tyle samo chyba że elektronika pracuje to wzrasta do max 12.6L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...