Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

BUCZENIE I DRGANIA NA POSTOJU I PRZY WOLNEJ JEŹDZIE


stomkowiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Postaram się w skrócie opisać mój problem. Miesiąc temu stałem się posiadaczem Murano. Przy skręcaniu na maksa (w prawo i w lewo) słychać było buczenie i drżała kierownica. Ponieważ kiedyś przerabiałem to w Primierze, uznałem że regeneracja kolumny i pompy wspomagania pomoże. Okazało się, że nie. Wymienione zostały jeszcze węże od wspomagania. Jest oczywiście trochę lepiej, ale ciągle pozostał następujący objaw. Po dojechaniu kierownicą do końca i po cofnięciu tak o pół obrotu znów słychać buczenie. Mechanik kombinuje już drugi tydzień - podmienia pompy i kolumny. Co jeszcze może być powodem tego buczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Postaram się w skrócie opisać mój problem. Miesiąc temu stałem się posiadaczem Murano. Przy skręcaniu na maksa (w prawo i w lewo) słychać było buczenie i drżała kierownica. Ponieważ kiedyś przerabiałem to w Primierze, uznałem że regeneracja kolumny i pompy wspomagania pomoże. Okazało się, że nie. Wymienione zostały jeszcze węże od wspomagania. Jest oczywiście trochę lepiej, ale ciągle pozostał następujący objaw. Po dojechaniu kierownicą do końca i po cofnięciu tak o pół obrotu znów słychać buczenie. Mechanik kombinuje już drugi tydzień - podmienia pompy i kolumny. Co jeszcze może być powodem tego buczenia?

Wąż od wspomagania orginalny czy zakuwałeś  ?? jaki rok i 2wd czy 4wd 

MIAŁEM PROBLEMY Z WĘŻEM OD WSPOMAGANIA , ZACZĄŁ LECIEĆ , MECHANIK STWIERDZIŁ ZE GO ZAKUJE  I TU JEST TOTALNY BŁĄD , PO ZAKUCIU MIAŁEM PROBLEMY TE SAME CO OPISUJESZ. TYLKO ORGINALNY WĄŻ USUNĄŁ PROBLEMY WIEM JEST DROGI ALE NAPRAWDE JEST WARTO . PRZY KUPNIE WEZA UWAZAJ 2 WD CZY 4WD MA ZNACZENIE. 2 MIESIACE WALCZYLEM . JAK BEDZIESZ CHCIAL DAM NUMER DO MNIE ZADZWON TO POGADAMY. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Super. Wiec jest jeszcze nadzieja. Faktycznie tylko zakuli weze. Wersja to 4WD. Musze poszukac oryginalow. Jeszcze raz dzieki.

 

Okazuje sie, ze nie tak prosto zamowic w serwisie ten waz do wersji z USA. Ma ktos jakies sugestie, kontakty?

Edytowane przez stomkowiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Super. Wiec jest jeszcze nadzieja. Faktycznie tylko zakuli weze. Wersja to 4WD. Musze poszukac oryginalow. Jeszcze raz dzieki.

 

Okazuje sie, ze nie tak prosto zamowic w serwisie ten waz do wersji z USA. Ma ktos jakies sugestie, kontakty?

Zamawialem w Nissan Poznań 3 dni robocze i miałem do odbioru. Zamontowany i działa bez problemu . Jedynie poprosili o vin i wszystko wiedzieli . Na alegro tez widziałem 1 szt. do wersji na 4wd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawialem w Nissan Poznań 3 dni robocze i miałem do odbioru. Zamontowany i działa bez problemu . Jedynie poprosili o vin i wszystko wiedzieli . Na alegro tez widziałem 1 szt. do wersji na 4wd

No właśnie Polody nie zamówi. Może zadzwonię do innego ich salonu. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Polody nie zamówi. Może zadzwonię do innego ich salonu. Dzięki.

Tak z ciekawości jaki masz przebieg tego auta , i jak ci się sprawuje skrzynia  ? Olej wymieniałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jaki masz przebieg tego auta , i jak ci się sprawuje skrzynia  ? Olej wymieniałeś ?

Przebieg - 170 tys. Olej będę wymieniał w najbliższym czasie, gdy tylko ogarnę te drgania. A w ogóle, to magicy od przekładni, zrobili ją jeszcze raz i jest lepiej. Ale wąż i tak wymienię, bo nie wierzę w zakuty. Obawiam się też, że chyba trochę słychać tłumik, zwłaszcza na wyższych obrotach, a gdzieś czytałem, że od tego też może auto drgać, chociaż wątpię. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziekuje za odpowiedz. Super. Wiec jest jeszcze nadzieja. Faktycznie tylko zakuli weze. Wersja to 4WD. Musze poszukac oryginalow. Jeszcze raz dzieki.

 

Okazuje sie, ze nie tak prosto zamowic w serwisie ten waz do wersji z USA. Ma ktos jakies sugestie, kontakty?

Jeśli zechcesz to podam CI namiary na kolegę, który sprowadza częsci z USA. Mnie sprowadził wąż. Koszty około 700 PLN. Oryginał nissana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Sprawdź czy krzyżaki wału nie mają luzów. Luz krzyżaka powoduje drgania przy różnych prędkościach. U mnie drgało od 80-60km/h. A tak to cisza. Wymieniłem i spokój. Po skręceniu na maksa na postoju pompa wspomagania zawsze bedzie wydawac dzwieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...