Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana płynu wspomagania


sq9mcs

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniał już ktoś płyn układu wspomagania samodzielnie?? Temperatury coraz niższe i okazało się że płyn w moim Pathie wymaga wymiany. Pogrzebałem w serwisówce ale ona milczy chociaż pompa rozłożona jest na części pierwsze. Jako takowych korków do spuszczania nie ma więc podejrzewam że trzeba wymienić płyn jak w skrzyni automatycznej na zasadzie przetoczenia. Wskazówki mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest o wiele ciemniejszy niz być powinien. Czasami jest o wiele gęściejszy, a w pompie pozostaje "błoto i szlam". Ostatnio w X-Tailu kolega połamał łopatki w pompie wspomagania. Płyn był ciut ciemniejszy niż nowy i gęściejszy, a w pompie bagno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link lektura bardzo ciekawa i na pewno z niej skorzystam. Co do rozpoznania zużytego oleju, poza barwą konsystencją i zapachem to jeszcze w niższych temperaturach pompa daje znać że jest jej ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie dopne sie do tematu bo tez mam zamiar wymienic u siebie R51, mam tylko 2 pytania: po pierwsze czy mogę wymienic na dexrona III i czy 2 litry wystarcza ? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dopne sie do tematu bo tez mam zamiar wymienic u siebie R51, mam tylko 2 pytania: po pierwsze czy mogę wymienic na dexrona III i czy 2 litry wystarcza ? Dzięki

 

Mam wolną chwilkę, to znalazłem takie informacje.

Płynu wchodzi 2l, w/g instrukcji -- płyn Nissan PSF lub odpowiednik.

W innym źródle znalazłem np. -- Układ kierowniczy: Valvoline MaxLife ATF ilość: 2 litry

Teraz tylko sprawdź jakie parametry ma np. ten Valvoline http://www.valvolinepolska.pl/pr,56,maxlife_atf.html  i porównaj z innymi produktami-inne marki.

 

KLUBOWE SMYCZE   http://forum.nissank...ie/#entry964551

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlałem Multi ATF Motula. Weszło w sumie 2.2L trochę spuściłem aby przepłukać układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie tylko nad DEXRONem albo MULTI ATFem choc ten multi atf jest troche drozszy,w ksiazce mam napisane Plyn PSF z odnosnikem (*),a w odnosniku napisane Dexron III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...