Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Piszczący pasek od wspomagania


labs4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

pomimo że pasek nowy to przy maksymalnym skręcie cholernie piszczy jakby pompa od wspomagania dostawała jakiegoś oporu

Czy spotkał się ktoś z czymś podobnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd pamiętam tak jest. Pasek nowy, czy nie nowy, przy maksymalnym skręcie zawsze mi piszczał. No, może świeżo po wymianie był przez kilka tygodni spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też piszczy, dlatego staram się unikać kręcenia kołami do oporu. Jak gdzieś manewruję to wolę brać ostry skręt na dwa razy niż kaleczyć ucho tym jazgotem :wacko:

Edytowane przez waldi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, też unikam skręcania kierownicy do oporu, a jak już mi się to przytrafi, to szybka kontra kilka mm i nie piszczy. Można też pasek psikać jakimś plakiem, pomaga, ale oczywiście nie na długo, więc dałem sobie z tym spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a u mnie w pathu nie piszczy, o paski nie pytajcie bo nie wiem kiedy i na jakie poprzedni wł. wymieniał.

A co do srodków są specjalne spraye do pasków klinowych które mają odswieżać gume, uelastyczniać, i zapobiegać piszczeniu. Nadają się do okresowej konserwacji.

Ale jak to sie spisuje nie wiem, jeszcze nie musiałem nic robić z paskami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
  • 6 miesięcy temu...

Panowie , wystarczy tylko zaopatrzyć się w klucze oczkowe , małą ale dobrą lampkę i poszukać na dole silnika napinaczki która odpowiada za ten problem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Bobek, możesz coś więcej o tych napinaczkach? bo u mnie zaczęło piszczeć.... i czasami jak na szybko dodam gazu na postoju to jakby się zeslizgiwał aż światła przygasają....

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dopadło i mnie. Paski wymieniane były razem z rozrządem. w zimie było ok. W poniedziałek pisnął sobie to go podciągnąłem. Ale przy skręcaniu dalej popiskuje. Na prostych trochę inaczej szumi, jakby był w poślizgu. Nie chciałem go mocno napinać ale chyba będę musiał po całości i z siłą dokręcić.

Pozdr

ML 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ciąg dalszy:

Pasek zaczął się rozwarstwiać, wymiana na nowy załatwiła sprawę. 

Tak że to nie wina samochodu była lecz paska. Teraz czasem piśnie jak bardzo mokry jest. Ale to bardzo rzadko się zdarza. 

Pasek ma być jak kolega wcześniej napisał, jak struna. 

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...