Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej do silnika - jaki?


Siurbutis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, chce zmienić olej silnikowy, będę zmieniał tez filtr paliwowy i olejowy. Jaki mam olej kupować 10W50 cy 15w50 czy zalecany 20W50? I jakby rodzaj polisyntetyczny czy jaki? Dzięki za opowiedz.

 

Almera tino 2002 2.2D 84Kw

Edytowane przez Tofu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) temat był wałkowany kilkukrotnie

2) chcesz zakleić swojego traktorka masłem 20w50?!

na nasz klimat producent zaleca 10w40 półsyntetyk, ja jeżdżę na Mobil 3000 HC Synth 5w40, ale jeśli silnik był zaniedbany to syntetyk może zacząć ciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wymienię na 10w40 półsyntetyk. Myślę ze nie będę ryzykował syntetykiem, tak cy inaczej 10lat silnikowi. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do usług :)

to co możesz zrobić dla swojego Nissana, to regularnie zmieniać mu olej (co rok lub 10tys.)

a dla mnie - zadbać o prawidłową pisownię, gdyż trudno czyta się Twoje posty ;)

mimo to - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie jestem Polakiem, więc pisze jak słyszę :) Polskich liter tez nie mam w klawiaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jus zalawem ARECA S3000 IDHP 10W40 półsyntetyk

Edytowane przez Siurbutis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja po roku "użerania się z olejem" zalałem mojego DINO syntetykiem 5W50 Mobil1 na razie zrobiłem dopiero kilkaset km i póki co jestem zadowolony. Do tej pory jeździłem na 10W40 i mam taki sam problem jak większość forumowiczów z braniem oleju, po prostu go ubywa tak że bez "bańki" z olejem w dalszą trasę nie ma co jechać chyba żeby wrócić na lawecie. Wnioski są proste silnik do remontu, tak twierdzi każdy mechanik, dlatego nie mając wiele do stracenia postanowiłem przeprowadzić eksperyment z olejem wymieniając półsyntetyk na syntetyk. nie jestem mechanikiem i nie wiele znam sie na mechanice ale zaobserwowałem jedną rzecz, mianowicie przy poprzednich wymianach oleju pierwszy tysiąc był bez ubytków, dopiero potem jak zrobił sie czarniejszy to zaczynały sie ubytki... jakby olej tracił swoje właściwości.. dlatego postanowiłem zalać po prostu czymś lepszym... troszkę czytałem na ten temat większość piesze że olej wymienia sie tylko w dół, że silnik sie rozszczelni itp. a drudzy że era FSO już minęła i leją syntetyki nawet do starszych aut i są zadowoleni... tutaj na tym forum tez natknąłem sie na pozytywne zdania o na temat oleju sysntetycznego i postanowiłem spróbować. Póki co jest OK, jestem pewien że mogę tylko zyskać, lepszy olej, lepsze odpalanie w zimie itp. i na razie po przejechaniu prawie tysiąca zero ubytku... mam nadzieje że tak będzie dalej albo chciaż ze ubytki będą minimalne a nie jak do tej pory gigantyczne... jak zrobie kilka tysięcy to postaram sie napisać dalej... Pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No to psysla zima, i teras mam pytanie cy tceba wymieniac olej z 10w40 na jakis inny, cy moze zostac tensam? Pszejehano 4000km. I cy mam wymienic filtr palowowy przed zyma? Z mojimi benzynowymi autami nigdy nicego takiego nierobiwem, teras mam diesela to moze z nimi jest inacej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Wycofaj się z oleju Castrol (gdzieś na forum pisałem Castrol a Nissan), zalej syntetykiem 5/30/40. Opini co do marki będzie tyle, ile osób tutaj wypowiadających się. Temat rzeka, tak samo jak i co do opon lub akumulatorów. Osobiście jeżdżę na ELF 5/30 czasami 40. Ma 246ooo i daje radal nadal. Z taką marką oleju jeździ od nowości, tzn. w Niemczech takim był zalewany a ja to kontynuuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej silnikowy doradzicie do 1.8 benzyna +gaz ,przebieg 48 tys.Do tej pory byl Castrol polsyntetyk ale moze cos zmienic na syntetyka ?

Ja leje mobila 5w40, z tym ze moje Tino niestety lubi żłopać olej. i dolewam często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej temat jak głęboka rzeka

ja mam traktorka 2.2di i leje cos takiego

Motul 8100 x-cess 5w40

poprzednio był zalany castrolem tez syntetykiem

jak mi sie wydaje na Motulu jakby ciszej chodził tzn chyba mniej terkocze

albo mi sie tak wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...