Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony do QQ w rozmiarach 225/55/17 lub 235/55/17


Gość stfpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem kupić Pirelli P7 ale w naszym ori rozmiarze na koła R17 nie produkują:( więc poszperałem i znalazłem że rozmiary 225/55 i 235/55 R17 różnią się od firmowej 215/65/16 odpowiednio o 

opona wzorcowa 215 / 65 R 16 zamiennik 1 225 / 55 R 17 zamiennik 2 235 / 55 R 17 opona wzorcowa 685.9 mm 0 mm 0 % zamiennik 1 679.3 mm -6.6 mm -0.97 % zamiennik 2 690.3 mm 4.4 mm 0.64 %

 

czyli niby by mogło by być.

Ale moje pytanie jest czy opony o takich szerokościach zmieszczą się w naszy QQ?? Czy podczas skręcania nie będzie nigdzie ocierać??

 

Tematy przeszukałem i znalazłem info o % różnicach maksymalnych od ori rozmiaru ale nic nie było mowy o tym czy takie szerokości opon pasują do naszych QQ. Pomijam aspekty nieprawidłowego wskazania prędkości.

 

Apropos czy u Was na kołach 215/60/17 prędkościomierz pokazuje na plus tzn jadac 100km/h prędkościomierz pokazuje 110km/h?? To dość spora różnica..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie predkościomierz działa ok :) Przy zmianie rozmiaru opon pamietaj o możliwych problemach z ubezpieczycielami w razie wypadku.

dokladnie. Brak homologacji na dany rozmiar skutkuje brakiem wypłaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że mogą ale u mnie akurat nie będzie problemu z homologacją u ubezpieczyciela. Interesuje mnie czy ów rozmiary opon się zmieszczą? I martwi tak duża różnica predkości(porównywany prędkościomierz z prędkością z gps-u)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz że jeżdzę na 215/60/17 :(  Nie mam pojęcia skąd taka rozbieżność.. Po mieście na predkościomierzu mam 63km/h a wg. GPS mam 59.

Sprawdze jeszcze jak będzie po zmianie na zimowe(215/65/16), ale już chcę kupić letnie i zastanawiam się czy 225/55/17 lub 235/55/17 ktoś już zakładał do siebie..? A jeżeli nikt to czy macie pojęcie czy zmieści się opona o takiej szerokości do auta i na felgę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz że jeżdzę na 215/60/17 :( Nie mam pojęcia skąd taka rozbieżność.. Po mieście na predkościomierzu mam 63km/h a wg. GPS mam 59.

Sprawdze jeszcze jak będzie po zmianie na zimowe(215/65/16), ale już chcę kupić letnie i zastanawiam się czy 225/55/17 lub 235/55/17 ktoś już zakładał do siebie..? A jeżeli nikt to czy macie pojęcie czy zmieści się opona o takiej szerokości do auta i na felgę:D

do auta powinna wejść. Jak będzie cos ocieralo to zawsze możesz dystans założyć. Ale nie próbowałem takiej szerokości wiec na 100 procent nie odpowiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Po mieście na predkościomierzu mam 63km/h a wg. GPS mam 59.

 

 

 

We wszystkich samochodach, którymi jeździłem z GPS (dwa Fordy i dwa Nissany) zawsze licznik wskazywał więcej niż GPSy. Czym większa szybkość tym większa różnica. Przy 110 na GPS mam na liczniku 120. Podobno producenci tak ustawiają liczniki specjalnie ale za to stwierdzenie nie ręczę - zasłyszane. :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! To już mnie uspokoiłeś:D

Jeszcze tylko sprawa szerokści opony... Przyglądałem się dziś mojej QQ i myślę że może wejść tylko czy podczas skręcania będzie ok....

 

Dareq, dzięki za Twoja opinie. Dystansów nie chcę zakładać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W przypadku oryginalnych felg QQ - 6,5' może być problem.

Ta szerokość to max. na 215.

 

 


Poniższa tabela przedstawia dopuszczalne wartości szerokości felg i opon (według niemieckiego TÜV):

post-47240-0-63253400-1382173413_thumb.jpg

Edytowane przez maper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

tuv.pdf

 

Zeby czuc sie bezpiecznie na drodze w naszych qq polecam rozmiar 255/45 18

Przy mojej mocy 190km - nie zwija asfaltu do 3 biegu

Przy predkosciach powyzej 180km/h - nie podatny na podmuchy wiatru

W załaczeniu homologacja TUV

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich samochodach, którymi jeździłem z GPS (dwa Fordy i dwa Nissany) zawsze licznik wskazywał więcej niż GPSy. Czym większa szybkość tym większa różnica. Przy 110 na GPS mam na liczniku 120. Podobno producenci tak ustawiają liczniki specjalnie ale za to stwierdzenie nie ręczę - zasłyszane. :wave:

 

Kiedyś czytałem, że w nowych samochodach licznik MUSI przekłamywać o co najmniej 7% na plus. Takie są podobno wytyczne Rady UE. Ma to swoje potwierdzenie w naszych QQ. Jeżeli wejdziemy w menu serwisowe Nissan Connecta to jest tam pokazana prędkość rzeczywista właśnie o jakieś 8% niższa niż ta na tempomacie.

 

Wskazania przebiegu są podobno poprawne bo do ich wyliczenia nie jest dodawany celowy błąd :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem, że w nowych samochodach licznik MUSI przekłamywać o co najmniej 7% na plus. Takie są podobno wytyczne Rady UE. Ma to swoje potwierdzenie w naszych QQ. Jeżeli wejdziemy w menu serwisowe Nissan Connecta to jest tam pokazana prędkość rzeczywista właśnie o jakieś 8% niższa niż ta na tempomacie.

 

Wskazania przebiegu są podobno poprawne bo do ich wyliczenia nie jest dodawany celowy błąd :blink:

jak wejść w to menu serwisowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi !

...żeby czuć się bezpiecznie na naszych drogach to nie można(czytaj nie wolno) jeździć >180km/h !!!  Może chcesz dobrze podpowiadać - ale to nie to forum ! ;)

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wejść w to menu serwisowe?

 

 

Nie próbowałem, ale z filmu wynika, że trzymając setup, kręcisz prawym pokrętłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak: trzymamy setup i kręcimy prawym pokrętłem o 180 stopni w lewo, w prawo i znowu w lewo. Dobrej zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odpowiedź po czasie ale może komuś się przyda.

Jeżdżę na letnich 225/55 R17. Nic mi nie obciera itp. Ale felgi nie są oryginalne nissanowskie. Na takich je kupiłem razem z takimi oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...