Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przepływomierz


Mateo6134
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie mam taki problem z moją primerką p11 po lifcie z silnikiem 1.6+LPG . Problem dotyczy tego że auto stało się dziwnie powolne tzn. brak przyśpieszenia w obroty ciężko wchodzi. W wakacje miałem robiony aparat zapłonowy tzn. mechanik stwierdził że wymienił coś w środku bo auto nie odpalało, i takie pytanko czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy można odłączyć przepływomierz bo mam takie przeczucie po przeczytaniu kilku tematów że to on szwankuje, Przepraszam ale jestem totalnym lajkiem w tematach aut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim czy auto działa tak samo niepoprawnie zarówno na gazie jak i benzynie? Przeczyszczone wszystkie filtry, świece?

 

Przepływomierz można odłączyć jednak nie wiem jak Ci to wytłumaczyć :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sami tak jest tak samo na benie i na gazie muł wszystkie filtry wymienione świece nówki wymienione jakiś tydzień temu. George sorki mówiłem że jestem lajkiem w tych sprawach.

Edytowane przez Mateo6134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pomierzyć napięcia przepływomierza i sondy czy w normie. Od kiedy to się stało? nie było robione nic przed tą sytuacją? LPG- sekwencja? Z racji obecności gazu w aucie zakręć butlę z gazem, wypal wszystko aby auto już nie mogło jeździć na LPG.  Pojeździj trochę i zobaczysz czy się polepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówiłem wcześniej od wakacji. Auto było holowane z racji awarii aparatu zapłonowego. Mechanik stwierdził że wymienił coś w środku aparatu nie wymieniał go całego. Nic nie było dotykane w ogóle auto chodziło jak burza. Tak sekwencja 

Edytowane przez Mateo6134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po naprawie aparatu zapłonowego taka akcja? a może podczas zakładania cofnął zapłon maksymalnie do tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie bo przy pierwszej próbnej jeździe zapłon był cofnięty że autem nie dało się w ogóle jechać. Po regulacji stwierdził że będzie dobrze i auto miało trochę lepszego "ducha" ale stwierdził że więcej nie da rady bo silnik dostanie po d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc na PB98 i LPG możesz spokojnie do końca i nie będzie stukowego. Sprawdź te pomiary i zobaczymy. Normy znajdziesz na forum.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo w sumie chyba najlepiej zrobisz z tymi pomiarami jak pojedziesz do warsztatu.

 

Co do wymiany części aparatu zapłonowego to i tak dobrze, że nie chcieli Ci całego wymieniać. Kiedyś miałem też sytuacje że padł niby aparat zapłonowy, facet kazał mi zapłacić za nowy-używany 700zl a wystarczyło cewke wymienić, która kosztowała 100zl. Od tamtego czasu jak mam problem, którego nie moge sam naprawić to nie ograqniczam się do jednego warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podzwoniłem troche do poprzedniego właściciela tego auta okazało się że auto nie ma katalizatora tzn. został wycięty bo wysypał się w środku. Tak a propo pojawił się nowy objaw, auto zaczyna przyśpieszać robi się taka "przycinka" szarpnie i zaczyna powoli się rozpędzać w tej chwili nie mam możliwości podskoczenia do warsztatu ;/ jak się czegoś dowiem to napisze może komuś się przyda;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam dołączę się do tematu bo mam problem z przepływomierzem mam regenerowany boscha 005 ale jak sprawdzam to pomiary są 1000-1,44V 

i przekładałem od kolegi u którego pokazywało w jego aucie 1000-1,89V jak przełożyłem do swojego to pokazywało 1,44 to ja już nie wiem co to może być komputer coś nie tak czy co no i auto prawie nie jeździ brak mocy a jak podłącze pod komputer to nie ma błędów  

Proszę o pomoc!!! ratujcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...