Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Swiatła dzienne- pomysł


boku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam X-a  T31 z reflektorami bi-xenon, obok soczewek znajdują się lustra w których są żarówki 5W postojowe, chyba wtym miejscu były światła drogowe.Pomysł polega na zamianie tych żarówwek na LED-y o 2-ch wartościach mocy. Mniejszą moc do postojówek a wiekszą jako swiatła dzienne przez przekaznik który wyłączłby  je w czasie swiecenia postojowych. Prosze o sugestie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile LEDów zamierzasz tam upakować, żeby być widocznym na drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł.

Czy myślisz np. o ŻARÓWCE LED CREE 5W+12SMD 5050? 

Reklamują, że ma 231 lm/W.Konieczne będzie przerobienie gniazda,na podwójne zasilanie.

Jeśli dobrze doczytałem musisz brać z trzonkiem BAY15D P21/5W.

Pod jeden pin podpiąć zasilanie postojówki, a pod drugi światła dziennego.

 

Ja niestety poszedłem na łatwiznę i światła do jazdy dziennej wstawiłem w miejsce przeciwmgielnych, których nigdy nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cos takiego miałem na mysli, tylko teraz mam trzonek T10 ,trzeba by przerobic i pobawic się żarówką jakie będzie skopienie no i przekaźnik który wyłączy dzienne jak wł. postojowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie jestem pewien czy to dobry pomysł. zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym światła o określonym charakterze powinny miec znak homologacji.Proponuję na wszelki wypadek sprawdzic przed przeróbką by nie płacic zbędnych mandatów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam nie jestem pewien czy to dobry pomysł. zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym światła o określonym charakterze powinny miec znak homologacji.Proponuję na wszelki wypadek sprawdzic przed przeróbką by nie płacic zbędnych mandatów:)

 

Masz rację, to kiepski pomysł. Bez właściwej homologacji na szkle lampy - pokuta.

Kilka informacja nt. świateł do jazdy dziennej:

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat%C5%82a_do_jazdy_dziennej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...