Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

opony zimowe


Glorusek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

słabo szukałeś  :P

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/45916-x-trail-opony-zimowe-felgi/page-7

 

 

czy moge zalozyc opon y 215/70/16 do x-traila t30? bez zadnych oporów :D ?

możesz

a o jakie opory Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz coś dobrego to szukaj continentali ewentualnie goodyearków :

 

a jak chcesz na zimę wypierd z przytupem to nie znam nic lepszego do jazdy po białym niż dunlop grandtrek sj6  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma używek w bdb stanie

Są czasem zostają ludziom w tych rozmiarach po sprzedaży i pozbywają się za bezcen bo nikt takich w okolcy ich nie ma lub nie potrzebuje. Sztuką jest sprawdzić, które są od 1 wł. i wiarygodne. Jeśli jeździły 2-3 lata można brać za pół ceny. X nie robią dużych przebiegów trasowych w większości.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździły 2-3 lata można brać za pół ceny. X nie robią dużych przebiegów trasowych w większości.

Jeśli zimówki są 3 lata używane to można równie dobrze jeździć dalej na letnich... 

Roczne mogą się do czegoś jeszcze nadawać, dwuletnie to już szrot bez względu na wysokość bieżnika. Przerabiałem ten temat i różnica w jeździe opon zimowych dwuletnich i nowych to przepaść ( jazda po śniegu.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Roczne mogą się do czegoś jeszcze nadawać, dwuletnie to już szrot bez względu na wysokość bieżnika.

Kupiłem nowe zimówki 2 lata temu i bieżnika zostało mi 9mm bo nie robię zbyt dużych przebiegów zimą.Wytłumacz mi dlaczego te opony są już szrotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ guma się starzeje (robi się twardsza) i już nie trzyma tak jak nówka. Oczywiście nowe opony też mogą być 2 a nawet więcej letnie, lecz odpowiednie przechowywanie nie wpływa tak destrukcyjnie na strukturę mieszanki.

 

To jest tylko moje subiektywne odczucie poparte moim doświadczeniem - każdy może mieć swoją teorię na ten temat. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ guma się starzeje (robi się twardsza) i już nie trzyma tak jak nówka. Oczywiście nowe opony też mogą być 2 a nawet więcej letnie, lecz odpowiednie przechowywanie nie wpływa tak destrukcyjnie na strukturę mieszanki.

 

To jest tylko moje subiektywne odczucie poparte moim doświadczeniem - każdy może mieć swoją teorię na ten temat. ;)

Tu Bartez popłynął ale dziękujemy Mu za profesjonalne i ortodoksyjne podejście. Ciekawe czy co roku zmienia opony? Jeśli tak Bartez to proszę sprzedawaj mi te używane. Dam Ci dobrą cenę. Proszę.

 

I tu się zmartwiłem bo mam 5-6 letnie opony i kieruję się tylko wysokością bieżnika 6-7mm.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ guma się starzeje (robi się twardsza) i już nie trzyma tak jak nówka. Oczywiście nowe opony też mogą być 2 a nawet więcej letnie, lecz odpowiednie przechowywanie nie wpływa tak destrukcyjnie na strukturę mieszanki.

 

To jest tylko moje subiektywne odczucie poparte moim doświadczeniem - każdy może mieć swoją teorię na ten temat. ;)

 

Ale wiesz z pewnością o tym, że opona eksploatowana przez 6 tygodni ulega takiej samej degradacji, jak nowa, która leżała 2 lata w magazynie. Wiesz to, prawda?

Jeśli więc ktoś używał opon przez 5% roku (czyli np. 1-2 dni w tygodniu i tylko zimą, bo o zimówkach mowa), to są mniej więcej tak zdegradowane, jak nowe, które 2-3 lata przeleżały w chłodnym i ciemnym magazynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Bartez popłynął ale dziękujemy Mu za profesjonalne i ortodoksyjne podejście. Ciekawe czy co roku zmienia opony? Jeśli tak Bartez to proszę sprzedawaj mi te używane. Dam Ci dobrą cenę. Proszę.

 

I tu się zmartwiłem bo mam 5-6 letnie opony i kieruję się tylko wysokością bieżnika 6-7mm.

hehe ;) nikt nie jest doskonały  :P

Ja przeważnie co roku kupuję sobie nowe zimówki... a jest to powodowane albo zużyciem albo zmianą rozmiaru (np zmiana auta). Jeśli bardzo chcesz to moje sj6 są w rozmiarze 225/70/16 i mają tak z 6-7 mm ( nowe 12mm)  Według mnie nadają się jeszcze na lekki szuterek. tylko, że ja mieszkam w Norwegii ;) 

 

 

Ale wiesz z pewnością o tym, że opona eksploatowana przez 6 tygodni ulega takiej samej degradacji, jak nowa, która leżała 2 lata w magazynie. Wiesz to, prawda?

Jeśli więc ktoś używał opon przez 5% roku (czyli np. 1-2 dni w tygodniu i tylko zimą, bo o zimówkach mowa), to są mniej więcej tak zdegradowane, jak nowe, które 2-3 lata przeleżały w chłodnym i ciemnym magazynie.

wiem... dlatego używam zimówek również latem, bo lubię sobie zjechać z asfaltu a tam zimówka (AT) sprawdza się całkiem przyzwoicie ;), a że nie ma tej przyczepności latem na suchym asfalcie... cóż do szaleństw używam RWD na letnich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ;) nikt nie jest doskonały  :P

Ja przeważnie co roku kupuję sobie nowe zimówki... a jest to powodowane albo zużyciem albo zmianą rozmiaru (np zmiana auta). Jeśli bardzo chcesz to moje sj6 są w rozmiarze 225/70/16 i mają tak z 6-7 mm ( nowe 12mm)  Według mnie nadają się jeszcze na lekki szuterek. tylko, że ja mieszkam w Norwegii ;)

 

 

wiem... dlatego używam zimówek również latem, bo lubię sobie zjechać z asfaltu a tam zimówka (AT) sprawdza się całkiem przyzwoicie ;), a że nie ma tej przyczepności latem na suchym asfalcie... cóż do szaleństw używam RWD na letnich ;)

Intryguje mnie Twoja osoba i jej druga połowa.

jaka będzie cena za ogierka? pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...