Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pare defektow


Coyote024
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie jestem tu nowy i w zwiazku z tym mam kilka pytan a raczej defektow  ktore zauwazylem po kilku dniach uzytkowania mojego pata. Po pierwsze gdy cofam to tylko jedno lustro schodzi na dol kierowcy pasazera ani drgnie dodam ze skladaja i rozkladaja  bez p[roblemu czy tak ma byc czy maja oba schodzic na dol? pyt 2 ,wsadzilem do zmieniarki 3 plyty i  nie umiem i teraz wyciagnac gdy probuje wyciagnac to pisze ze plyta wychodzi ale nie chce wyjsc,czy mozna jakos recznie je wyciagnac albo jakis inny sposob? i pyt nr 3 byc moze temat byl poruszany ale jestem dosc zdenerwowany bo jeszcze  (chyba) pasek mi piszczy albo jakas rolka) chodzi mi co ile tzn km albo miesiecy czy lat wymieniac olej w mostach,skrzyni (manual) i reduktorze to wszystko licze na jakies pocieszeniem.....aha i jeszcze taki szczegol ze nie dziala mi ogrzewanie tylnej szyby,lustra grzeja sie super.

Edytowane przez Coyote024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany to niektórzy głoszą herezje że olej w przekładniach jest dożywotni, jednak wielu forumowiczów jak i ja jednak jestem zdania że jak nie wiesz ile lat/ tysięcy km służy olej w przekładni to warto go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyjmowania płyt to czy zaznaczasz którą chcesz wyjąć

Oleje reduktor i mosty co 60tk

Dzieki za oleje !! a skrzynia tez(manual)? oczywiscie ze zaznaczam ,zabrzeczy chwilke i pisze ze plyta wychodzi ale nie wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucisz wsteczny to obniża się tylko to lustro które jest obecnie wybrane przy manipulatorze. Ja mam automat i jak mam wrzucony wsteczny to przełączenie regulatora lusterek na lewe lusterko powoduje że to obniży się. Przełączenie na prawe powoduje że lewe wraca do wcześniejszej pozycji a obniża się prawe.

 

Oleje zmieniam tak: silnika co 10tyś. km (lub co rok), mosty, skrzynia biegów (manual czy automat - obojętne), skrzynia rozdzielcza co 15tyś. km

 

Ze zmieniarką ci nie pomogę bo dwa dni po zakupie wyciągnąłem radio i zamontowałem stację multimedialną Kenwooda

 

Co do ogrzewania tylnej szyby. Sprawdź multimetrem czy po włączeniu jest napięcie pomiędzy wtyczkami na tylnej szybie. Jak nie będzie, sprawdź bezpiecznik. Jak jest to trzeba zmierzyć czy nie ma przerw w przebiegających nitkach grzewczych. Jak są to naprawa wygląda tak. Kupujesz lakier elektroprzewodzący, polecam Pulsar Volt. Demontujesz szybę. Oklejasz naprawianą ścieżkę taśmą z dwóch stron. Malujesz ją zakupionym lakierem, tylko bez przesady. Jak wyschnie, delikatnie usuwasz taśmę. Nitka naprawiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Path to nie pierwsza moja terenówka oleje w mostach i skrzyni rozdzielczej wymieniam co 15tyś. Jeśli śmigam tylko po asfalcie to co 20-25tyś. Jak zatopię most lub skrzynię to wymiana od razu po powrocie.

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mostów i skrzyni rozdzielczej Motul Gear 300 75W90. Do skrzyni automatycznej Motul Multi ATF.Wymieniam sam kwestia tylko kosztów związanych z zakupem oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...