Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak wymienić tarczę prędkościomierza?


gambiting

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ze względu na to,że autem jeżdżę dużo po Wielkiej Brytanii, chciałem sobie wymienić tarczę prędkościomierza na taką:

 

http://www.lockwoodinternational.co.uk/qashqai-kmh-to-mph-conversion-dial-for-imported-vehicle-part-no-c452-more-details-i4762.html

 

Jest to tarcza do tego auta,tak jak każda brytyjska tarcza posiada podwójne prędkości, w kilometrach i w milach,co jest bardzo wygodne jeżeli często poruszamy się i na kontynencie i w Wielkiej Brytanii.

 

Problem polega na tym,że w serwisie Nissana powiedzieli mi,że tego nie zamienią,bo to nie jest ich oryginalny produkt i nie chcą brać odpowiedzialności jakby był źle wykalibrowany(całkowita bzdura,ale co tam), za to zaproponowali mi wymianę całych zegarów na angielskie za prawie 4500zł. 

 

No cóż,raczej nie zamierzam się skusić na tak "atrakcyjną" ofertę ze strony autoryzowanego serwisu. Pytanie więc brzmi - jak mogę się do tego dobrać sam,aby wymienić sobie tą tarczę? Z tego co widzę,to jest to tylko plastikowa wkładka którą będzie bardzo łatwo wyjąć i zamienić,ale nie mam zielonego pojęcia gdzie zacząć dobieranie się do deski rozdzielczej.

 

Czy ktoś mógłby pomóc w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poradziłeś już sobie kolego z tą tarczką, bo też nie wiem, jak się zabrać do rozebrania zegarów? Siadła mi częśc podświetlenia prędkościomierza i chciałbym to naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeszcze się nie dowiedziałem, pytałem za to bezpośrednio w salonie gdzie kupiłem swojego QQ, tam nikt się nie wybrzydzał - powiedzili tylko,że wyślą zapytanie do Polskiego oddziału Nissana z pytaniem czy nie naruszy to gwarancji,ale jeżeli potwierdzi im centrala że nie, to nie ma problemu i mi to zrobią. Więc niestety,co serwis to inaczej. Jak dostanę od nich odpowiedź(pytałem ledwo parę dni temu) to dam tutaj znać czy się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...