Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolki na desce,brak mocy


Coyote024

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie,nie wydaje mi sie zeby to cos mialo wspolnego ale wczoraj po wymianie plynu chlodniczego przejechalam sie po takich bezdrozach aby zagrzac dobrze silnik i wszystko bylo ok,dzisiaj rano po odpaleniu  zgasl i po ponownym odpaleniu brak mocy i dwie kontrolki na desce:ESP i Kontrola trakcji,zgasilem i ponownie odpalilem wszystko wrocilo do normy i jest ok,panowie co to moze byc niechce takich niespodzianek!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Wlacz zaplon i po trzech sekundach (usłyszysz 3 razy dzwięk "pip") w trakcie tej trzeciej sekundy nacisnij do podłogi gaz 5 razy ( nie za wolno), nastepnie po  piątym razie odczejaj 7 sekund, wcisnij gaz i trzymaj. Kontrolka "service engin soon" zacznie mrugać wskazując kod błędu.

bedzie mrugac w rużnym tempie np

5x szybko

3x wolno

3x wonlo i znow

7x szybko

Musisz zliczyć ilość mrugnięc ( powinny wyjść Ci 4 cyfry)

Następnie wpisz kod w "google" dodając nissan

Znajdziesz przyczyne opis i szczegółowe info.

Ja mam w nissanie kod P1443

1x wolno

4x szybko

4x szybko

3x wonlo

=1443

Czyli wdł spisu kodów bład systemu EVAP ( a dokładnie czujnik o2 tzw sonda)

 

 

U ciebie na pewno bedzie inaczej, podaje tylko dla przykładu

Jeśli nie dasz rady dzwoń 511 296 379 a krok po kroku wytłumacze Ci jak to sprawdzić.

Druga sprawa, u mnie wyświetla sie esp i slip jak podniosę auto na lewarku, ale po przejechaniu ok kilometra znika. Wiec jak kontrolka samoistnie znikła możesz spać spokojnie :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Powodzenia Kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...