Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej skrzyni 2.5L AUTOMAT T30


yoozva
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedziałem się w końcu wczoraj ze ta skrzynia nie jest bezstopniową CVT 9 Taka była montowana od 2008r) Jest to podobno starszy typ zwykłej skrzyni 4 biegowej.

Ostatecznie kupuje olej Transtar Dexron III/Mercon. Tak jak pisze kubrick007 olej o klasyfikacji IV byłby źle dobranym olejem. Wygląda na to ze w końcu znalazłem speca który nie kasuje fortuny i pozwala przywieść własne materiały.


Czołem. jestem po wymianie oleju. Zeszło około 4l. weszło delikatnie ponad 4 l. przy magnesach na misce było trochę bardzo drobnych opiłków metalu ale podobno w normie. Powiedzcie proszę czy poziom oleju sprawdza sie na pracującym czy wyłączonych silniku? Olejnsilnikowy to wiadomo ze przy włączonym ale coś mi sie ubzdurało ze w książce jest napisane ze przy włączonym silniku?
Jeśli tak to lipa bo jestem poza domem, olej został w domu a na bagnecie ledwo na końcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano sprawdziłem po całej nocy i wyglada na to ze jest przelany ( na zimnym) ale przyznam ze już całkiem zgłupiałem jaki jest poziom. gdy dzisiaj rano sprawdziłem na zimnym to był ponad Max Hot. Gdy zalewalem w warsztacie bardzo uważali żeby nie przelać i sam widziałem na bagnecie jaki był poziom gdy skończyli dolewac. Czy olej w skrzyni moze zmienić poziom jeśli rozejdzie sie po wszystkich zakamarkach skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam 2,5 l automat, zgodnie z instrukcją olej należy wymieniać co 60-70 tyś. km. Filtr w nim jest metalowy tak,że nie należy go wymieniać, a tylko umyć. Wchodzi do skrzyni ok. 7 l. dexron III. Wymiana tzw. dynamiczna to wielka lipa bo jak wyczyścić filtr bez zdejmowania miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam!

Miałem to samo, serwis niby nie potrzeba a ja i tak wymieniłem. Olej Transmax III + filtr + uszczelka 277zł wymiana 50zł. Wymiana prosta jak drut nie trzeba nic ustawiać poza dociskiem śrub na misce kluczem dynamometrycznym, czas 0,5h. Po wymianie mam wrażenie, że automat chodzi lżej i delikatniej działa lewarek IMO.

Wymiana w tym modelu jest tak prosta jak wymiana filtra zwykłego oleju z napełnieniem układu

Wchodzi 9 litrów wg książki ale zostaje trochę oleju w bębnach więc  7 powinno wystarczyć

wymieniełem po zakupie przy 140 tyś i wymienię za 60tyś tak jak zalecają w nowszych autach koszt nieduży za operację a straty mogą być spore, zwłaszcza, że lubię nadepnąć...

mam pytanie z jakiej książki bo tam   http://autosotua.com/oleje-przekladniowe/nissan/x-trail.html jest zupelnie co innego prosze sprawdzic

witam!

Miałem to samo, serwis niby nie potrzeba a ja i tak wymieniłem. Olej Transmax III + filtr + uszczelka 277zł wymiana 50zł. Wymiana prosta jak drut nie trzeba nic ustawiać poza dociskiem śrub na misce kluczem dynamometrycznym, czas 0,5h. Po wymianie mam wrażenie, że automat chodzi lżej i delikatniej działa lewarek IMO.

Wymiana w tym modelu jest tak prosta jak wymiana filtra zwykłego oleju z napełnieniem układu

Wchodzi 9 litrów wg książki ale zostaje trochę oleju w bębnach więc  7 powinno wystarczyć

wymieniełem po zakupie przy 140 tyś i wymienię za 60tyś tak jak zalecają w nowszych autach koszt nieduży za operację a straty mogą być spore, zwłaszcza, że lubię nadepnąć...

czy była skrzynia automatyczna czy manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam. posiadam 2,5 litrowego benzyniaka w automacie 2006 i chce wymienić na zimę wszystkie oleje (oprócz silnikowego). tak jak w temacie chciałbym dowiedzieć się jakie oleje będą najlepsze i w jakiej ilości. proszę o pomoc/rekomendacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rehnus napisał:

witam. posiadam 2,5 litrowego benzyniaka w automacie 2006 i chce wymienić na zimę wszystkie oleje (oprócz silnikowego). tak jak w temacie chciałbym dowiedzieć się jakie oleje będą najlepsze i w jakiej ilości. proszę o pomoc/rekomendacje.

Rehnus jest wiele wątków na temat olejów, wystarczy przeszukać forum. Nie będziemy dla każdego użytkownika podawać kompletnej listy serwisowej. Skoro masz automat to pytanie przeniosłem własnie do tego wątku.

Informację o olejach do przekładni i mostów znajdziesz przykładowo tu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Część 

2.5 litra benzyna automat 2007 rok niby 105000. Jak w tej besti sprawdzić poziom oleju w skrzyni. Bagnet już zlokalizowałem, na ciepłym sprawdzałem ale olej ledwie na koniuszku bagnetu, do oznaczenia hot dużo mu brakuje. Znaczy że jest mało oleju? Dodam że auto jeździ bez zarzutu biegi wchodzą pracuje cicho. Ale od wczoraj zapala się chec engine. Obd już zamówiłem więc na dniach go podepnę. Dodam że to mój pierwszy automat, więc mogę coś błędnie interpretoać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...