Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jacort
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zakupiłem sobie Nissan'a Primerę P11 1997 1.6 . Wszystko pięknie , tylko kiedy auto się zagrzeje to na jałowy biegu coś brzęczy , nie jest to jakiś metaliczny dźwięk rodzaju zacieranego wałka itp.. Otworzyłem maskę i na "słuch" wydaje mi się że to będzie pompa wspomagania. Dodam że kiedy obroty rosną częstotliwość tego dźwięku rośnie . Póki co nie zauważyłem jakiegoś strasznego ograniczenia na układzie wspomagania. I jeszcze jedno ,stan płynu jest optymalny. Jeżeli ktoś miał podobny przypadek i wie co to może być będę wdzięczny . Pozdrawiam jacor-t

Edytowane przez jacort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas1980

Witam

Na początek zdejmij pasek sprawdż czy nie jest wytarty po bokach.

Ja miałem taki dżwięk że byłem pewny że to łożysko na pompie,nawet już byłem umówiony na regenerację pompy.

Trafiłem na dobrego mechanika który od razu powiedział że to pasek i miał rację.

Zmieniłem pasek na Cintitech 13x850 i pompy wogóle nie słychać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy podczas kręcenia kierownicą na wolnych obrotach dźwięk się zmienia czy jest bez zmian ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ,wymieniałem wszystkie paski i przy okazji mechanik sprawdzał czy aby rolki nie s? luĽne , okazało się że wszystko jest ok.Przy skręcaniu nic sie nie zmienia, dodam że te dĽwięki zaczynaj? się kiedy silnik złapie już jak?? temperaturę. Kiedy dodaje gazu nasilaj? się a kiedy odpuszczam cichn?, ale nie milkn?. Dlatego pomy?lałem że może to jednak być rozrz?d. Co o tym my?licie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość balbinka

Witam,

mam okropnego zgryza... kilka dni temu dolałam płyn do zbiorniczka wspomagania, ponieważ poziom lekko się zniżył. Do tej pory wszystko było ok. Po przejechaniu 2 km zaczęła klinować się kierownica i z pod maski wydobywał się skrzekot dość głośny... Mało brakowało żebym wjechała na parkingu w czyjś samochód, bo nie mogłam skręcić przyblokowaną kierownicą. Potem otworzyłam zbiornik i pogmerałam w nim. Po takim zabiegu przejechałam bezproblemowo kilka km po czym znów powtórka z rozrywki... Gmeranie pomaga ale na krótko... boje się jechać bo zaczyna zgrzytać i blokuję kierownicę coraz częściej... :(:angry:

POMOCY!!!

Edytowane przez balbinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie nalalas za duzo plynu? Ja dolalem na rowno z max i jest ok. Sprawdz pasek czy nie jest luzny moze trzeba podciagnac lub wymienic, albo poprostu pompa pada. Na zbiorniczku sa dwa oznaczenia, dla zimnego i cieplego. W instrukcji pisze ze jak bedzie za niski poziom plynu to kaza dolac do max. Ja jezdzilem rok czasu jak mialem plynu ponizej minimum i nic sie nie stalo po dolaniu do max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy na pewno dolałaś dobry płyn ?? skoro po dolaniu zaczęło się coś złego dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość balbinka

Już naprawiono problem, było coś z łożyskami na pompie wspomagania, a dolanie płynu i skrzekot to tylko taki dziwny zbieg okoliczności... Zapłaciłam za naprawę 550 zł. Ponoć te łożyska kosztowały 400,0...Oj nie tania ta moja primera - cholera :). Teraz kierownica chodzi jak trza, ale chyba będę ją sprzedawać, bo się zaczyna sypać powoli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem Twój mechanik Cię naciąga i to nieźle. Za 400-450zł. można kupić nową pompę i mieć wszystko nowe, a nie tylko łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość carinkton01

Witam

Jestem tu nowy. Mam nissana p12 2,2 dci z 2002 roku, mam pytanie czy łatwo jest wymienić pompę wspomagania czy tez nie. Czy posiadałby któś z was zdjęcia jak wymienić czy opis??

 

Dziękuje z góry za odpowiedz.

 

Pozdrawiam

carinkton01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Moja nyska GA16DE od pewnego czasu wydaje dziwne dżwięki podczas jazdy. Szczególnie przy niskich prędkościach i podczas skręcania. Mechanior stwierdził, że to kończy sie pompa wspomagania i tak ma być dopóki nie padnie - wtedy się dopiero ją wymienia. Chciałbym sprawdzić czy diagnoza jest trafna - Czy można jakoś odłaczyć te pompę, zeby sprawdzić czy dziwne dżwięki ustaną?

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Kolego jak odłączysz pompe czyli zciągniesz pasek klinowy z niej to w ogóle nie będzie działała czyli nie bedziesz miał wcale wspomagania.
Pompa się kończy jeśli wydaje dzwięki i słabe ciśnienie daje. Możliwe że pasek jest stary i to on piszczy więc sprawdź go
Jeżeli na wolnych ciężko się kręci kierownicą,a po dodaniu gazu łatwiej to znaczy że pompa siada i nic nie da odłączanie(Pierwszy raz się spotykam z pytaniem o odłączanie pompy :) ) Możesz regenerować ( koszt ok 700 zł) lub kupić używke za ok 150-200 bez pewności ile pochodzi. Ja wymieniałem w  moim pompę,zapłacilem 130 zł i działa już rok :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przeklejenie do tematu - nie mogłem znaleźć.

Wszystkie paski miałem w strzępach, więc je wymieniłem, ale problemu to nie rozwiązało. Wspomaganie działa z taką samą siłą  na wolnych i wysokich obrotach. Czyli po analizie powyższych postów, wychodzi chyba na to że, dobrego mam mechanika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ktoś wspomniał o ilości płynu na ciepłym i zimnym, dziś zauważyłem że pompa od wspomagania wydaje te swoje dźwięki po nawet 10min jeździe i gdy jak odpale z rana to tak samo. Patrzyłem dziś w zbiorniczek i było mało płynu, a na zbiorniczku były 4 kreski ? O co w tym chodzi bo jestem nowy i się zapoznaję z technologią Nissana :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

O to chodzi że dolewając płynu jeżeli jest zimny pomiędzy 2 dolne kreski a jeśli gorący to pomiędzy 2 górne-i wtedy jest ok.
Płyn jest rozszerzalny i zwiększa swoją objętość :)
Najlepiej dolej tak zeby było na zimnym jak stoi po nocy,równo z druga dolna kreską ( czyli jak się patrzy od góry to na równi z 3 od góry )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby co to mam pompę wspomagania do 1.6, przebieg tej pompy 130kkm. 

Spoko. Jak po wymianie krwioobiegu prima będzie dalej charczała jak ranny jeleń to na pewno się zgłoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...