Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy Note posiada ASR ??


dominikzw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad kupnem Note. Czy w modelach tych występuje ASR ??

Wiem że występują systemy EBD oraz BA i ESP, zaś o ASR nic nie mogę znaleźć. Czy może kontrole trakcji posiada ale pod jakiś innym symbolem

 

dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolę stabilizacji toru jazdy posiada i jest to ESP kontroli buksowania kół przednich(kontroli trakcji) nie posiada

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASR zazwyczaj stosuje się w autach z automatyczną skrzynią biegów i jest to podrzędny układ systemu ESP. Oczywiscie jesli auto posiada ESP to nie znaczy, że ma ASR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad kupnem Note. Czy w modelach tych występuje ASR ??

Wiem że występują systemy EBD oraz BA i ESP, zaś o ASR nic nie mogę znaleźć. Czy może kontrole trakcji posiada ale pod jakiś innym symbolem

 

dziękuje za pomoc

 

Witaj.

Mam Notka z 2012r. acenta+   z układem ESP.

W skład systemu ESP wchodzą również TCS i ABLS ( podaję za instrukcja obsługi )

TCS to skrót od: Traction control system. To jest taki ASR własnie.

U mnie działa on dość brutalnie! Jak jedno z kół zaczyna buksować to hamulec zaczyna "łapać" właśnie to ślizgające się koło.

Dzieje się to szybko (bardzo częste i krótkie łapanie tarczy hamulcowej) i głośno! Słychać w aucie wyraźnie pracę TCS.

Podsumowując:  w roczniku 2012 z ESP znajdziesz ASR ( Nissanowski - TCS )  a w starszych...  nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

czy ktoś próbował zamontować do note esp?

mam acenta dos ładnie wyposażony z 2010 roku ale brak w nim esp, zdecydowanie dla żony byłby miłym dodatkiem.

jakie mogą być koszty z takim zabiegiem zwiazane ?

jaka to ingerencja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Jacko29,

dzięki za linka - poczytałem, pozostaje mi poczekać, aż nazbierasz czasu i ogarniesz temat do końca :)

jestem ogromnie ciekawy jak zakończy się Twoje podejście, bo sam pójdę w Twoje ślady (o ile zakończą się sukcesem).

tym czasem powodzenia

hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może już w lutym,ale na razie to ...być może


No,rzuciłem temat o ESP w serwisie,chodzi o wymianę pompy płynu i kalibrację,mam czekać na odp doradców :D

Zobaczymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Być może już w lutym,ale na razie to ...być może

No,rzuciłem temat o ESP w serwisie,chodzi o wymianę pompy płynu i kalibrację,mam czekać na odp doradców :D

Zobaczymy....

Hej Jacko

jak ogarniesz temat daj znać - ciekaw jestem jakie są szanse domowym sposobem mieć ESP.

hubert.wer@gmail.com

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...hmmm..serwis mi nie odpowiedział na pytanie o uruchomieniu ESP,a ja już chyba nie będę tego drążył  z prostej przyczyny...

Zmieniam Note na nowego Qashqaia :D


dzisiaj zdążyłem sie dowiedzieć reszty.

Aby ESP zadziałało,to oprócz,żyroskopu pod kierownicę,czujnika prędkości poprzecznej i pompy ABS-ESP,należy wymienić sterownik silnika bo nie złapie.A więc licząc koszty:

-Żyroskop-50zł

-Czujnik-50-80zł

pompa ABS-ESP 150 zł

wyłącznik 30 zł

sterownik silnika....zależy od kogo się kupi =

Wymiana pompy,sterownika i wgranie programu(chyba tylko serwis)

Suma sumarum,chyba tak coś ok 1000zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...hmmm..serwis mi nie odpowiedział na pytanie o uruchomieniu ESP,a ja już chyba nie będę tego drążył  z prostej przyczyny...

Zmieniam Note na nowego Qashqaia :D

Gratulacje Jacko. To jest przesiadka z 1,4 na 1,2 turbo.

W takim razie Jacko w dziale QQ musisz zaczynać jako "nie bić jestem nowy" :D  :samochod-rodzinny:

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie :D

Tego samochodu to trzeba się dopiero uczyć :D

Ale pierwsze wrażenia super.Spalanie pokazuje od 6.5 do 7.7  na razie na krótkich odcinkach mi pokazał (zrobiłem nim dzisiaj 50 km :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...