Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy NOTE - wrażenia i pierwsze oceny


ranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem wczoraj w nissanie ze swoim 2 letnim notem  i przy okazji obejrzałem sobie nowego notka i tak:

 

- nie nazywałbym nowego nota minivanem a po prostu osobówka:) - fajna osobówka i tyle

- utwierdziłem się w tym że nissanowi brakuje auta (np klasy van) pomiedzy notem a kaśką (juke to fanaberia a nie samochód)

- przyjemne wnętrze, naprawdę przyjemnie zorganizowane

- zegary...wymiatają! bardzo czytelne

- wiele nowych bajerów jak np safety shield - bajer jak bajer ale przydatna i podnosząca bezpieczenstwo rzecz

- nowy note jest zdecydowanie droższy (porównowałem swoją wypasną wersję i-way z dodatkami za niewiele ponad 50 tys do tego samego za....60 tys)...pan sprzedawca mowi no tak ale ma kamery i ten safety shield..... super....a gdzie ja się pytam są? schowek pod siedzeniem pasazera? schowek na wierzchu deski (mega praktyczny), gniazdka 12v, oswietlenie z tylu, podłokietniki, smigająca tylna kanapa, i cos tam jeszcze wymienilem.....

 

 

- ogólnie fajne auto.....niestety jakich wiele na ulicach. Dziś jadąc i mając nota daleko przed sobą wie sie że to Note....a ten? Z daleka ni to kia ni hyundai. Szkoda. 

 

 

p.s.

jesli utrzyma sie trend obnizania notka to w kolejnej wersji do nota bedzie sie wsiadac jak do dresiarskiej 10 letniej hondy civic :)

Edytowane przez gmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moi drodzy,

do tej pory byłem tylko czytaczem forum, jednak moja ostatnia wizyta w salonie nissana zmusiła mnie do podzielenia się opiniami na temat nowego Note'a

 

Odwiedziłem salon w Dąbrowie Górniczej i stał dosyć ładny egzemplarz - biała perła z bordowymi dodatkami.

Do testów przygotowana byłą wersja wyposażona we wszystkie dodatkowe pakiety - I-key czyli system bezkluczykowy, Family pack, Auto pack no i oczywiście obecna duma nissana czyli pakiet IT.

 

Gdy byłem w salonie było już mocno ciemno :) po wejściu do auta w oczy rzucają się mega czytelne, piękne wręcz licznik i obrotomierz...

Do tego wszystko pięknie podświetlone, dopracowane, super system Safety Shield, który pokazuje co dzieje się dookoła nas, wiadomo - czujniki cofania, kamery z każdej strony, ostrzeganie o wszystkim, co dzieje się wokół nas - martwe pole, zmiana pasa ruchu..

do tego dbanie żebyśmy jechali ekologicznie...

i w tym miejscu, muszę wspomnieć o wielkim minusie dla nissana - silnik 1,2 80 km.

porażka... porażka... porażka.... chyba tylko 0,9 renault jest gorszym silnikiem...

żeby ten samochód jechał trzeba go bardzo mocno kręcić, a gdy się kręci to o ekologicznej jeździe trzeba zapomnieć - komputer pokazywał średnią prędkość 7,4 l/100 km i pomimo tego, że to samochód testowy to trzeba przyznać, że to wynik nie do zaakceptowania...

druga sprawa to dźwięk tego trzycylindrowca - jak dla mnie nie do zniesienia - dźwięk kosiarki albo miksera jest lepszy... dobrze, że system audio dosyć ładnie to zagłusza...

Szczerze zastanawiam się nad zmianą mojego nota z 2010 roku na nowego, jednak ten silnik mnie mocno zbija z tropu...

 

Plusy:

- ładny wygląd zewnętrzny,

pięknie zaprojektowana deska,

- klima dwustrefowa

- dobre audio

- systemy safety shield

- podział bagażnika

-przesuwna kanapa

-bardzo dużo przestrzeni (chyba więcej niż w starszym modelu)

- koło zapasowe

- bardzo fajne siedzenia

- ergonomia wnętrza (np. znakomite wnęki na napoje w drzwiach)

-podłokietniki

 

Minusy:

- fatalny silnik

- okropny silnik

- duże spalanie (oczywiście w tak słabym silniku powinno być stosunkowo niskie)

- brak schowka w siedzeniu kierowcy

- brak schowka w konsoli centralnej

- nie wiem czy o beznadziejnym silniku wspominałem...

- goła wersja acenta nie jest tak atrakcyjna jak poprzednia...

 

pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na ten z kompresorem(98KM) , dźwięk mega lepszy, wręcz super(można przetestować w de ) , przyspieszenie też. Co do schowka nie rozumię o co szum?Przecież ma schowek główny + drugi nad nim.Fakt że z prawej strony ale jest.Co do zegarów,dla mnie też MEGA.Ten silnik też dla mnie cieniutki i kosiara.Dobrze że chociaż lepiej wyciszony niż w micrze.

Swoją drogą w de. visia jest do kupienia tylko z 80 KM dopiero acenta ma wybór , a tekna tylko 98KM -  mowa o benzynie oczywiście (koszyje u nich od 13390 do 21090 Euro) czyli sporo więcej.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na ten z kompresorem(98KM) , dźwięk mega lepszy, wręcz super(można przetestować w de ) , przyspieszenie też. Co do schowka nie rozumię o co szum?Przecież ma schowek główny + drugi nad nim.Fakt że z prawej strony ale jest.Co do zegarów,dla mnie też MEGA.Ten silnik też dla mnie cieniutki i kosiara.Dobrze że chociaż lepiej wyciszony niż w micrze.

Swoją drogą w de. visia jest do kupienia tylko z 80 KM dopiero acenta ma wybór , a tekna tylko 98KM (koszyje u nich  ok.80tyś zł!!!)

 

Otóż to, PL zawsze w ogonie, nie dość, że u nas tylko lichy silnik, to jeszcze brak wersji tekna przy silniku benzynowym...

co ciekawe konfigurator na stronie nissan.de pokazuje wersję acenta wraz z pakietem it, family i auto w cenie 20200 euro - z silnikiem 1,2 98 km (gwarancja 4 lata)

a z silnikiem 1,2 80 km - 18620 euro  :icecream:  :wave:

 

więc to już w ogóle przegięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacznie co w JDM proponują: http://www2.nissan.co.jp/NOTE/customize.html

Pewnie w EU tego się nie doczekamy

Jest u nich opcja napędu 4wd z najsłabszym silnikiem hr12de: http://www2.nissan.co.jp/NOTE/grade.html

Edytowane przez spawalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam testowanie pojazdów już wprowadzonych do produkcji za bzdurne bo słaby wynik w teście zmieni ewentualnie cokolwiek dopiero przy "następcy", a testowane auto bedzie klepane nadal, ale poszli po całości, bo jednak lud patrzy na takie rzeczy.

Nawet coś tak budżetowego jak Skoda Citigo ma 5 gwiazdek.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...