Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żarówki w kierunkach-przód


dominokd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie na forum.Chciałbym wymienić żarówkę w kierunku przednim w moim TINO 2002 r.Niemam pojęcia jak to zrobić.Zaczołem grzebać ale niewiem czy nie trzeba wyjąć całej lampy.Jeśli ktoś wymieniał tą rzecz to mógłby to opisać.Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sposób wymiany żarówki jest opisany w instrukcji obsługi dział 7 str. 25. Jeśli takowej nie posiadasz, to zerknij na ten link http://allegro.pl/lampa-lampy-przod-przednia-nissan-almera-tino-lift-i3662589650.html.  Ta oprawka z jasno-szarym pierścieniem, to oprawka-żarówka od kierunków. Łapiesz palcami za te szere występy i przekręcasz całość w prawą stronę aż oprawka wyjdzie z zaczepów. Potem wymieniasz żarówkę w zależności od lampy tzn. albo białą lub pomarańczową.

Jeśli chodzi o wymianę lewej strony (tam gdzie zbiorniczek spryskiwaczy) to wykręcasz lejek zbiorniczka również w prawo. Jeśli nie puści, to lepiej zdemontować lampę, gdyż lejek przy zbiorniczku może pęknąć, a używka zbiorniczka z lejkiem to koszta 100zł.

Demontaż lampy, to odkręcenie dwóch śrób na klum M10, oraz odpięcie spinki przy nerce (albo odpinasz całą nerkę już nie pamiętam). Następnie ciągniesz lampą od góry w swoją stronę. Lampa ma dodatkowe wypusty-trzpienie, które wchodzą w dane otwory - jeden na brzegu lampy i dwa na dole. Przy ponownym montażu musisz zwrócić uwagę aby ponownie wypusty-trzpienie weszły w swoje miejsce.

To tak w skrócie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za dokładne wytłumaczenie tej mojej wymiany.Tak zrobiłe jak opisałeś i się udało.Musiałem cęgami przekręcić ten plastik bo palcami w żaden sposób nie chciało się ruszyć.Wymieniałem to po raz pierwszy i balem się żeby czegoś nie schrzanić.Dlatego wolałem się zapytać,jak to wymienić.Bardzo dziękuję jeszcze raz za szczegułowy opis.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...