Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ 1.6 benzyna - dzwiny dźwięk przy przyspieszaniu


tomek113

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pytanie do kolegów użytkujących QQ z silnikiem benzynowym 1.6.

Jestem posiadaczem tego auta od dwóch tygodni i ostatnio zaobserwowałem trochę dziwny dżwięk towarzyszący przyspieszaniu (zwłąsza na drugim biegu), a mianowicie coś jakby delikatne chrobotanie. Jest to bardzo ciche (i nie za bardzo "przerazające") a zaobserwowałem to przypadkowo gdy jechałem powoli w cichym garażu i przy wyłączonym radiu. Dźwięk nie występuje gdy auto jest na luzie lub gdy jadąc na biegu puszczę całkowicie pedał gazu. Dźwięku nie udało mi się wyłapać z zewnatrz auta, jest on raczej słyszalny od środka.

Czy to jedna z przypadłości przeklinanej wszędzie skrzyni biegów w tym silniku czy może objawy jakiejś awarii?

Dodam, że auto ma 750km przebiegu.

Będę wdzięczny za wypowiedzi użytkowników zanim zgłoszę to w serwisie.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że jest to to samo co także w silniku 1.4 w NOTE. Efekt bardziej słyszalny na zimnym silniku i praktycznie nie słyszalny na ciepłym. Teraz z racji pogody słychać go cześciej. W lecie praktycznie nie do wychwycenia. Cieżko wyczuć co to jest. Nikomu nie udało się zidentyfikować tego zjawiska. Jest koncpecja, że to głośniejsza praca klawiatury zaworów, gdy silnik jest zimny, objawiajaca się pod obciążeniem (dlatego nie słychać tego np. na luzie). Sprawa występuje od dawana, nie nasila się i nic z tego nie wynika z wyjątkiem jakiejś tam formy irytacji na początku i przyzwyczajenia później. Jak to mówią TTTM - Ten Typ Tak Ma ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Proszę o informację ile przy prędkości 100km/h oraz 120km/h wynoszą obroty silnika.

Osób które mają QQ 1,6 benzynę rok 2008-2009 i od 2010-  proszę o info

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...