Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony wielosezonowe


ensim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to jak w rozmiarze 205/60 za 1100 PLN to w dobrej cenie znalazłeś.

Jak szukałem letnich, to 205/60 były droższe około 30% od 205/55, które w końcu kupiłem.

 

Teraz jak kupowałem zimówki, nawet nie szukałem 205/60 tylko od razu kupiłem 205/55.

 

Frigo, czy Frigo 2? Tak dla jasności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na fabrycznych alufelgach letnie, na fabrycznych stalowych felgach zimowe - oba komplety w rozmiarze 205/55R16.

 

55 lub 60 to wysokość opony, szerokość to 205, czyli taka pozostaje jak w fabryce. Po prostu całe koło będzie mieć mniejszą średnicę, i tak jak pisałem - będzie pokazywał prędkościomierz 100 km/h, rzeczywista prędkość będzie 90 km/h. Nic więcej. Trochę lepiej auto się zbiera, trochę za to cierpi prędkość max. Ale bez szału uważam te wartości ulegają polepszeniu/pogorszeniu.

 

Będą pasować.

 

predkość max nie ma znaczenia bo zadko kiedy jedziesz z maksymalną prędkością, ba nawet jest lepiej, że licznik zawyża prędkość o kilka % szczególnie przed miskami, natomiast jest inny problem zawyżony jest również przebieg, i mam to dokladnie sprawdzone na odcinku 900 km ( wielokrotnie przejechana ta sama trasa z podobnymi wskazami) licznik zawyżył mi przebieg o 30km czy pi razy drzwi 3% zaznaczam, że jechałem na nowych oponach, wraz z zużyciem wynik będzie jecha w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

odświeżam temat ,chodzi o opony wielosezonowe:

NOKIAN  WeatherProof  205/60/R16

czy ktoś na takich jeździ ?

chodzi mi o opinie w szczególności po 2-gim i 3-im roku użytkowania

bo w 1 roku to raczej wszystkie są dobre a w latach następnych to już

tylko nieliczne są ok (pozostałe potrafią się nieźle ślizgać),  ktoś coś ?

Edytowane przez matador41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...