Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Aparat zapłonowy


walti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Mam taki problem - jak zdemontować zabierak rozdzielacza z osi w aparacie zapłonowym ???

post-20837-0-87417500-1382896580_thumb.jpg

Muszę go wymienić, ale próby demontażu nie powiodły się, a nie chcę czegoś uszkodzić.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hondzie Accord jak zmieniałem łożysko i simering w aparacie zapłonowym, to ten podwójny widełek wyjmowałem po wyjęciu tego bolca/zawleczki. Tyle że tam był z jednej strony łepek jak na foto, z drugiej strony nie - mały gwóźdź, młoteczek i zawleczka wyszła, a widełek spadł sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walti - sprawa częściowo nie na temat, ale też będzie tyczyła się aparatu zapłonowego. Przeczytaj ten temat w szczególności od postu #7 http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/92448-k11-nie-odpala/

Kolega Paweł dał nam dobrą myśl. Tylko trzeba ją zrealizować. Jeśli masz aparat na wierzchu, to może uda Ci się dobrać taki oring aby dobrze wpasować w aparat?  Zapamiętaj dobrze wymiary i podziel się z nami na forum. Wszystkim nam by to zaoszczędziło trochę zmartwień, kasy i zamawiania orginału w serwisie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki.

Próbowałem go wybić, ale bałem się o to, że go uszkodzę.

Rozumiem, że kierunek wybijania nie odgrywa żadnej roli?!

Co do aparatu, to mam drugi na zewnętrznym, z pomierowaniem nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek nie ma znaczenia. Trzeba dobrze coś dopasować żeby podłożyć pod niego (zwłaszcza że jest okrągłe) bo jakieś kruche to jest i łatwo pęka. Ja do wybijania używałem pilnika z zeszlifowaną końcówką (tą cienką pod drewnianą rączką) bo nie mniałem nic takiego cienkiego i mocnego żeby sie nie gieło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wybiłem dziada, choć łatwo nie było. Aż mi się wybijak na końcu "zdekalibrował" :) .


Temat do zamknięcia. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...