Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alarm sie nie uzbraja


myk6414

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam problem z alarmem cobra ak 4918, który sie nie uzbraja. Normalnie powinien po wcisnieciu przycisku zamykania na pilocie sie uzbroić, a na kokpicie zapalić czerwona lampka led. Niestety nie zapala sie, jak zamknę sie w środku, uzbroje alarm i wyjdę, nic sie nie dzieje. Jak nacisne czarny przycisk przy ledzie, led sie zapala.... Ma ktoś jakiś pomysł?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam problem z alarmem cobra ak 4918, który sie nie uzbraja. Normalnie powinien po wcisnieciu przycisku zamykania na pilocie sie uzbroić, a na kokpicie zapalić czerwona lampka led. Niestety nie zapala sie, jak zamknę sie w środku, uzbroje alarm i wyjdę, nic sie nie dzieje. Jak nacisne czarny przycisk przy ledzie, led sie zapala.... Ma ktoś jakiś pomysł?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sprawdź czy nie masz wciśniętego, ukrytego  przycisku serwisowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix, przecież Kolega pisał, że naciska przycisk przy diodzie led :) Jak się nie mylę to właśnie on jest od różnych funkcji systemu, m.in od awaryjnego wyłączania kodem pin.

Może spróbuj odłączyć na chwilę masę od akumulatora to pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix, przecież Kolega pisał, że naciska przycisk przy diodzie led :) Jak się nie mylę to właśnie on jest od różnych funkcji systemu, m.in od awaryjnego wyłączania kodem pin.

Może spróbuj odłączyć na chwilę masę od akumulatora to pomoże?

Zbieg okoliczności, ale ja mam taki sam przypadek, tzn. pilot zamyka drzwi, ale alarm się nie uzbraja (nie zaczyna mrugać dioda serwisowa od alarmu).

Natomiast alarm daje się uzbroić przy pomocy kodu serwisowego wprowadzanego przyciskiem, który jest obok diody i wtedy alarm działa .

Dzisiaj byłem w serwisie i okazuje się, że alarm jest uszkodzony i wyślą go do producenta (COBRA 44xx/ sterowanie z CAN); to nie jest alarm fabryczny i stąd taka procedura.

Auto mam na gwarancji.

W uzupełnieniu dodam, że problem zauważyłem tuż po ostatnim przeglądzie serwisowym, podczas którego miałem wymieniane oprogramowanie ECU (panewki w dCi), więc początkowo podejrzewałem, że jest to tylko kwestia zaprogramowania jakiejś opcji , ale jednak nie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...