Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] OBROTEK


Gość ADEX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam pytanie: pragne zamontowac sobie obrotomierz w mojej k11. obrotek juz mam.ale !! gdzie ja mam to podlaczyc ?? ok 3 kabelki czli +,-,impuls no a impuls z cewki z tego co sie doczytalem a propo k10

Grey5 probowal dzis mi to podlaczyc ale nie mozemy znalezc cewki !! czy ktos wie gdzie ona jest ? albo gdzie podlaczyc ten 3 kabelek ?? proshe o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grey5 probowal dzis mi to podlaczyc ale nie mozemy znalezc cewki !! czy ktos wie gdzie ona jest ? albo gdzie podlaczyc ten 3 kabelek ?? proshe o pomoc!!

 

Cewka jest w aparacie, pod kopułką. Opis, jak podłączyć, znajdziesz na micraholics.

 

r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam pytanie: pragne zamontowac sobie obrotomierz w mojej k11. obrotek juz mam.ale !! gdzie ja mam to podlaczyc ?? ok 3 kabelki czli +,-,impuls no a impuls z cewki z tego co sie doczytalem a propo k10

Grey5 probowal dzis mi to podlaczyc ale nie mozemy znalezc cewki !! czy ktos wie gdzie ona jest ? albo gdzie podlaczyc ten 3 kabelek ?? proshe o pomoc!!

 

www.micra.of.pl a potem Zrób to sam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki filipfm ... ze man jak z dzieckiem. tzreba mi palcem pokazac gdzie co i jak :D

ps w jakims poscie (chyba o badlukach) jest fota zoltego nissana z czarna mat machą.. hehe zrobilem sobie czarna mat mache.. niespa sprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brotek zainstalowany :) tylko jeden segment w wyswietlaczu mi sie spalil wiec nie wyglada to :| pozatym chyab mi przkłamuje (ach ta elektronika) ale w koncu sie widzi te obroty :)

a tak przy okazji jesli ktos ma k11 sprzed lifta i zapragnie białych kierukow bocznych to w koncu znalazlemtakie ktore zakrywaja ta olbrzymia dziure montarzową : kierunki z poloneza :) dostempne białe oraz dymione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam okazje zakupic całe zegaray z seryjnym obrotomierzem do micry,ktorego moja micra nie posiada,wiec pytanie,czy podłacze te zegary przez kosci,i obrotomierz bedzie działał??czy tez musze cos przerabiac??zmieniał to juz ktos??posiadam micre k11 1,3 z 94r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam okazje zakupic całe zegaray z seryjnym obrotomierzem do micry,ktorego moja micra nie posiada,wiec pytanie,czy podłacze te zegary przez kosci,i obrotomierz bedzie działał??czy tez musze cos przerabiac??zmieniał to juz ktos??posiadam micre k11 1,3 z 94r

 

Daję Ci 50% szans że będzie działał. W pozostałych 50 procentach trzeba będzie podciągnąć jeden kabelek z ECU do zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam okazje zakupic całe zegaray z seryjnym obrotomierzem do micry,ktorego moja micra nie posiada,wiec pytanie,czy podłacze te zegary przez kosci,i obrotomierz bedzie działał??czy tez musze cos przerabiac??zmieniał to juz ktos??posiadam micre k11 1,3 z 94r

 

Daję Ci 50% szans że będzie działał. W pozostałych 50 procentach trzeba będzie podciągnąć jeden kabelek z ECU do zegarów.

 

Tutaj jest opis co trzeba zrobić żeby podłaczyć zegary z obrotomierzem.

 

http://www.micraholics.co.uk/forum/index.php?showtopic=1153

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

moja micra to k11 1.0 lx z 93r.seryjnie bez obrotomierza. Kupilem na szrocie licznik z obrotem wersje angielska, czyli licznik pokazuje w milach.ze starego przelozylem predkosciomierz i dziala. Bez zadnych dodatkowych kabli.przelozenie calosci zajmuje max 1godz.Koszt 100 zl z przesylka.Wyglad elegancki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam, ze odkopuje temat.

 

 

Podlaczylem fabryczna deske z obrotkiem i obrotomierz nie dziala.

 

Gdzie znalezc sygnal do obrotomierza ? I gdzie go podlaczyc w desce ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychu_205

dudek81, podlaczasz tak jak sa te wtyczki i nic wiecej i obrotek powinien chodzic, ja u siebie tak mam i wszystko dziala, zadnych zewnetrznych kabelkow poza wtyczki nie dajesz :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra chłopaki... są DWA rodzaje liczników - sprzed liftu (obrotomierz na linkę) i po lifcie (elektronicznie sterowany obrotomierz). Ten na linkę pasuje do micr sprzed liftu bez przerabiania, więcej nie wiem (nie pamiętam/ nie chce mi się pamiętać...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

 

Problem jest taki.

Mam Micre 93 i kupilem licznik z obrotomierzem, pewnie od nowszej micry, bo ma elektroniczny zegarek pod obrotomierzem.

 

 

Odkrecilem stary, zapodalem nowy i wszystko dziala poza obrotomierzem. Moze kostke wpialem do gory nogami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, licznik jest od nowszej micry (po lifcie, Twoja jest sprzed). Obrotomierz potrzebuje jeszcze sygnału, którego nie ma w Twojej wiązce kabli, nie jest to więc kwestia odwrotnego wpięcia kostki (zresztą chyba się nie da... nie powinno dać). Co do tego, co zrobić, aby obrotek działał to pewnie podpowie Ci ktoś, kto to już robił albo przynajmniej ma o tym pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

 

Problem jest taki.

Mam Micre 93 i kupilem licznik z obrotomierzem, pewnie od nowszej micry, bo ma elektroniczny zegarek pod obrotomierzem.

 

 

Odkrecilem stary, zapodalem nowy i wszystko dziala poza obrotomierzem. Moze kostke wpialem do gory nogami ??

zegarek nie ma nic do obrotomierza, też mam '93 i obrotek z elektr. zegarem, ktoś tu już pisał że trzeba pociągnąć sygnał z cewki cewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

 

Problem jest taki.

Mam Micre 93 i kupilem licznik z obrotomierzem, pewnie od nowszej micry, bo ma elektroniczny zegarek pod obrotomierzem.

 

 

Odkrecilem stary, zapodalem nowy i wszystko dziala poza obrotomierzem. Moze kostke wpialem do gory nogami ??

zegarek nie ma nic do obrotomierza, też mam '93 i obrotek z elektr. zegarem, ktoś tu już pisał że trzeba pociągnąć sygnał z cewki cewki

 

 

Kolego, mozliwe, ze "ktos tu juz pisal".

 

Prosze o instrukcje. Na forum niestety nie moge nic znalezc.

Jest wprawdzie temat jak podlaczyc obrotek, ale dotyczy to K10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...