Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr paliwa, wymiana, lokalizacja. Note 1,6


byhlk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie, mam przejechane 60000 km i z tego co wiem filtr paliwa nigdy nie był wymieniany ale nigdy też nie zabrakło paliwa o ile to ma jakieś znaczenie hehe

Problem jest taki że w żadnym sklepie z częściami do aut nie posiadają w ofercie filtrów do nota.

Gdzie mogę takowy dostać i gdzie on się znajduję? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Olać temat? Troszkę mi szarpie na 2 bez gazu... Myślałem że wina filtra. Czy brak filtra nie wpływa źle na wtrysk?

 

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest - tyle tylko, że bezobsługowy. Po zatankowaniu zalej preparat do benzyny STP. Jak to wina przytkanego wytrysku lub wtrysków, załatwi sprawę za jednym podejściem. Koszt ok 20 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Olać temat? Troszkę mi szarpie na 2 bez gazu... Myślałem że wina filtra. Czy brak filtra nie wpływa źle na wtrysk? Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

 

Na 99% nie jest to wina filtra i paliwa, bo ja jeżdżę na gazie i mam chyba taki sam problem, ciężko to w sumie stwierdzić, ale ten problem z szrpaniem rozpatrywany jest w temacie:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/92618-szarpanie-przy-hamowaniu-silnikiemniskich-obrotach/

:devil:

 

A jak już bardzo chcesz dostać się do filtra to możesz wymontować pompę paliwa i przeczyścić siteczko :)

Albo na przyszłość samemu założyć filtr za pompą na przewodzie i wtedy samemu co jakiś czas wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem ze po zalaniu STP i przejechaniu 350 km szarpanie jakby czasami ustępowalo.. Jest sens zakładać zewnętrzny filtr, jeśli konstruktorzy go nie zamontowanie?

 

Wysłane z mojego Nexus 7

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ,nie tak do zamknięcia,bo przyczyn poszarpywania może być wiele,a temat niech obrazuje całość problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie  :wave:  Szarpanie ustało  :dribble:  Niestety martwi mnie teraz inna rzecz, mianowice autko dymi mi na biało  mam nadzieję, że jest to z wina wzbogaconego paliwa przez STP. Troszkę się martwię zobaczymy jak zaleję kolejny zbiornik bez preparatu. Możliwe że to wina pogody (niskich temperatur, wilgoci) chociaż nawet na rozgrzanym silniku jak mu troszkę depnę pod czerwoną kreskę to potrafi walnąć ładną białą chmurę...  Płyn w chłodnicy w normie olej również. Co o tym myślicie?

 

Oczywiście przed zalaniem STP nie zauważyłem tego typu objawów,rano jak stał całą noc przed blokiem to po odpaleniu wiadomo troszkę dymku puścił

Edytowane przez byhlk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj,nie gorączkuj się,wypal to co masz ,zatankuj bez dodatku i w tedy zobaczysz.Nikt z nas tak na prawdę nie wie czy takie objawy daje STP,choć ja zalewałem dwa razy i tego typu objawu nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STP wiąże wodę w zbiorniku ,więc przy przygazowaniu biała chmurka jest możliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy jaki STP wlałeś. Są wybitnie czyszczące (szara lub czarna butelka) i wybitnie wypierające wodę z układu (czerwona butelka). Przy preparacie wypierającym wodę, zwiększone wydzielanie pary jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Użyłem preparat koloru czerwonego. Dymienie ustala. Teraz śpię spokojnie. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...