Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Wskaźnik temperatury.


radzioslot

Rekomendowane odpowiedzi

Oki, a wymieniał ktoś czujnik temperatury wody w n16 1.8? Nie załącza mi ssania i nie wiem który kupić bo są dwa (plastikowa kostka a wniej 2 piny i 1 pinowy bez kostki około 3 razy tańszy od tego z kostką), ewentualnie gdzie szukać go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uszkodzony ten czujnik jeśli jst to pewne że przez niego autodusi się na zimnymsilniku przez okołopierwsze 10 sekund? Nie ma załączonego ssania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się nie wypowiadam, gdyż nie chcę wprowadzać w błąd.

A czy podłączałeś pod kompa i taki pokazał błąd? Bo może czujnik temp. powietrza?

Zadaj ten temat gdzie indziej, bo tutaj mamy o desce-plastikach, więc nie zaśmiecajmy forum i nie róbmy bałaganu.

Albo w dziale Almera, wpisz w wyszukiwarkę -->czujnik temperatury<--, pokaże Ci się parę tematów i może coś dopasujesz do siebie lub posprawdzasz u siebie pod kętem tych wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, tematy sprawdziłem i nic nie ma pasującego, a pod komputerem był podpięty 4 dni temu i błędów nie pokazało. Temat do zamknięcia a ja zacznę nowy w odpowiednim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Wczoraj zauważyłem problem. Jadąc odcinek 20km po około 5 kilometrach wskaźnik temperatury silnika przesunął się na maksa (do konca czerwonego wskaźnika) następnie po chwili spadł do około 3/4 i tak do końca drogi wzrastał delikatnie (do połowy czerwonego pola). Po dojechaniu na miejsce i po około 15 minutach postoju udałem się w drogę powrotną (20km) i wskaźnik cały czas był na "środku" dopiero po 19km znowu szybko przeskoczył na czerwoną strefę. 

Mam w związku z tym pytanie, co może być przyczyna takiego zachowania? czy jest to problem czujnika, czy moze cos nie tak z chłodnicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź poziom płynu w chłodnicy jak i w zbiorniczku wyrównawczym - bo o tym nie pisałeś.

Sprawdź czy chłodnica jest ciepła i jest pełny obieg. Najprawdopodobniej zacina się termostat i nie otwiera pełnego obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...