Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] 1.5 D - Jaki akumulator


Gość michael502
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michael502

Witam,

 

jaki akumulator byście polecili do Micry K11 z silnikiem 1.5 D żeby w zimie nie było większych problemów?

 

Obecnie mam aku: 12V, 55Ah, 450A, ale już ledwo zipie. Tak wgl. to jaki jest standardowy akumulator który w tym modelu z tym silnikiem jest montowany?

 

Co polecacie?

Marka itd...

 

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy producent akumulatorów ma katalog w którym możesz dobrać właściwy do Twojego samochodu.

Np. Centra proponuje aż trzy do Twojego modelu...

 

Centra CC502 STANDART

Napięcie: 12 Zakres pomiarowy, Pojemnosć akumulatora: 50 Ah, Prąd rozruchu wg EN: 510 A, Dł.: 242 mm, Szer. 1: 175 mm, Wys.: 175 mm, Położenie biegunów: 0, Rodzaj bieguna: EN, Wykonanie strefy podłogowej: B13

Informacja techniczna:
EKONOMICZNE ROZWIAZANIE
Ekonomiczne rozwizanie dla starszych pojazdów z podstawowym
wyposazeniem

=======================================

CENTRA PLUS CB542

Napięcie: 12 Zakres pomiarowy, Pojemnosć akumulatora: 54 Ah, Prąd rozruchu wg EN: 520 A, Dł.: 242 mm, Szer. 1: 175 mm, Wys.: 175 mm, Położenie biegunów: 0, Rodzaj bieguna: EN, Wykonanie strefy podłogowej: B13

Informacja techniczna:
RACJONALNY WYBÓR
- wiekszosc nowoczesnych pojazdów
- standardowe wyposazenie
- standardowo uzytkowany pojazd

=======================================

CENTRA FUTURA CA602

Napięcie: 12 Zakres pomiarowy, Pojemnosć akumulatora: 60 Ah, Prąd rozruchu wg EN: 600 A, Dł.: 242 mm, Szer. 1: 175 mm, Wys.: 175 mm, Położenie biegunów: 0, Rodzaj bieguna: EN, Wykonanie strefy podłogowej: B13

Informacja techniczna:
INNOWACYJNE ROZWIAZANIE
- mocne silniki Diesla lub silniki benzynowe
- bogate wyposazenie (fabryczne + dodatkowe)
- ekstremalne temperatury
- intensywnie uzytkowany pojazd

- gwarancja 3 lata+assistance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znów zaproponuję, abyś wziął pod uwagę powyższe parametry, a po akumulator udał się do... TESCO. Accord 92r. jeździ na aku z TESCO już 4 lata. I jeździ. A dwie Centry trafiło mi po roku użytkowania, tak jedną jak i drugą.

 

Marka TESCO'owa TOP DRIVE. POLECAM ! ! ! Producentem akumulatorów TOP DRIVE jest VARTA.

Edytowane przez PawelSalata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chociaż jenoxa jakiegoś. Cenowo prawie to samo, ale już normalny markowy, a nie sieciówki (swoją drogą przechowywane i transportowane czasem w tragicznych warunkach). Z katalogu wychodzi 055622Z, 55 Ah, 510 A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michael502

Dzięki wielkie za odpowiedzi :) Zainwestowałem w akumulator: CENTRA FUTURA CA602.

Na razie wszystko działa jak należy, nie ma najmniejszego problemu z odpaleniem zimnego silnika nawet po nocy spędzonej pod chmurką.

 

Dzięki i pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Łup, podbijam temat: Miejsce na akumulator w benzynie 1,0 i dieslu jest takie samo? W sensie, czy 60 Ah akumulator wejdzie bez problemu w miejsce 45 Ah? Nasz microlot bardzo mało jeździ i głównie na krótkich trasach, przez co notorycznie zimą są problemy z odpaleniem, właśnie siedzi pod maską czwarty (no  "trzeci i pół", bo był używany) akumulator i też co pewien czas trzeba podładować. Większy akumulator powinien starczać na dłużej miedzy ładowaniami.

 

Tak patrząc na wymiary to zdaje się, że ten większy akulumator jest wręcz niższy...

 

Prąd na postoju w normie, ładowanie jest, tylko te krótkie trasy...

Edytowane przez Mibars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkladaj to co padaje fabryka

Wiekszy akumulator bedzie gorszy bo nie zdaży sie doladowac w czasie krotkich tras.

I raz na jakis czas warto samemu podladowac na pol roku np.

Inna kwestia jesli cos ci kradnie prad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mibars

Kup taki jaki zaleca producent samochodu z tolerancją pojemności +10% a o możliwie największym prądzie rozruchowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Każdy akumulator jest dobry dopóki nie szwankuje i instalacja jest w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest w porządku, z alarmem żłopie 80-90 mA, po jego odpięciu kilkanaście mA. Ta Micra naprawdę mało jeździ i głównie na krótkich trasach. 

 

Jako, że "europejskie" akumulatory mają większe prądy rozruchowe, niż "japońskie" to pod maską wylądował Bosch S4 52 Ah 470 A. W podstawkę się nie mieści, ale podłożyłem w nią 20 mm grubości deseczkę, wygiąłem i przedłużyłem (pętlą z grubego stalowego drutu) oczko od strony kabiny, zaś górne mocowanie wymieniłem na dłuższe, bo ten akumulator jest szerszy i niższy. Trzyma się solidnie, mieści bez problemu, więc jeśli ktoś będzie miał podobny problem to rozwiązanie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest w porządku, z alarmem żłopie 80-90 mA, po jego odpięciu kilkanaście mA. Ta Micra naprawdę mało jeździ i głównie na krótkich trasach. 

 

Jako, że "europejskie" akumulatory mają większe prądy rozruchowe, niż "japońskie" to pod maską wylądował Bosch S4 52 Ah 470 A. W podstawkę się nie mieści, ale podłożyłem w nią 20 mm grubości deseczkę, wygiąłem i przedłużyłem (pętlą z grubego stalowego drutu) oczko od strony kabiny, zaś górne mocowanie wymieniłem na dłuższe, bo ten akumulator jest szerszy i niższy. Trzyma się solidnie, mieści bez problemu, więc jeśli ktoś będzie miał podobny problem to rozwiązanie jest :)

 

Polak potrafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...