Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Autodiagnostyka - 1,6LX '91


Gość flangs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Primerę W10 1,6 LX '91 na gaźniku. Przeczytałem na stronie głównej "przepis" jak zrobic autodiagnostykę elektroniki i tu natknąłem się na pierwszy problem - wtyk do diagnostyki (jest zupełnie inny) oraz brak kontrolki "Check engine". Następnie na forum znalazłem, że jest tak w niektórych modelach oraz, że mogę mieć kontronki na urządzeniu sterującym. Zabrałem się do szukania tego urządzenia i znalazłem taką metalową puszkę ;) za słupkiem środkowym deski rozdzielczej. Nie wiem czy to jest na pewno to czego szukałem, w każdym bądź razie nie ma tam żadnych kontrolek (jest na nim naklejka z napisem "BK" i jakieś numery, nigdzie nie jest napisane, że to ECC lub ECCS (może to nie urządzenie strujące?, ale nic innego podobnego tam nie widzę). Mam zrobione tego zdjęcia, ale nie mam ich gdzie zamieścić (mogę wysłać na maila). Jak zrobić tu autodiagnostykę? Pomocy!

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie. W tej wersji (w gaźnikach) nie da się zrobić samodiagnostyki. Jedynie co możesz sobie zrobić to sprawdzenie woltomierzem napięc na wtykach kompa lub na złączu sprawdzić sonde. A jak mi nie wierzysz to wejdz do działu sunny i ściągnij instrukcje producenta tam sobie sprawdzisz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dobrze by było sprawdzić chociaż te napięcia. Przede wszystkim chciałem spradzić własnie sondę, bo podejrzewam, że nie działa prawidłowo (spadki mocy przy przyspieszaniu i trochę nierówna praca silnika na biegu jałowym). Tylko nie wiem jak się zabrać do tego sprawdzania. Może ktoś mógłby mi dać krótką instrukcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...