Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

(N15) Silnik odmawiał posłuszeństwa w trakcie jazdy, teraz w ogóle nie startuje


Gość BaronGargamel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BaronGargamel
Z gory ostrzegam, ze nie znam sie zbytnio na motoryzacji dlatego bede uzywal prostego jezyka w celu wyjasnienia problemu.
Jak w temacie silnik w ogole nie startuje. Przekrecam kluczyk, zapalaja sie wszystkie kontrolki tak jak zawsze, silnik zaczyna krecic ale nie dochodzi do startu silnika. Wszystkie elektryczne funkcje w samochodzie dzialaja poprawnie (radio, swiatla itd)
Tutaj maly dodatek, ktory moze okazac sie pomocny:
Dnia poprzedniego zgasl mi kilka razy w trakcie jazdy, co ciekawe zgasl i po 1-2 sekundach z powrotem sie odpalil i moglem kontynuowac jazde. Tak zdazylo sie z 3 razy. Innym razem (tego samego dnia) zgasl kompletnie, ale po przekreceniu kluczyka odpalil sie na nowo.
Dnia nastepnego kiedy probowalem wybrac sie rano do pracy, silnik odpalil doslownie na 3 sekundy, po czym automatycznie zgasl i od tamtej pory nie da sie go uruchomic.
Czy spotkaliscie sie podobnym problemem? POMOCY!!!
 
Almera N15 99' 1,4l

Dodam jeszcze, ze nie ma iskry na zadnej ze swiec. Pompa paliwa dziala, wszystko z silnikiem wydaje sie byc sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawie sam sobie odpowiedziałeś że trzeba szukać w układzie zapłonowym. Na początek oczywiście posprawdzaj wszystkie bezpieczniki, potem czy na samym aparacie jest napięcie, zczytaj błędy.


kontrolka od immobilizera gaśnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BaronGargamel

kontrolka od immo gasnie, wiec to chyba nie immo, a musze przyznac, ze poczatkowo wlasnie to obwinialem.
Sprawdzalem bezpieczniki tylko te pod kierownica i wszystkie sa ok, tych pod maska jeszcze nie ruszalem.

Myslalem rowniez o ukladzie zaplonowym, odlaczylem go ale wydaje sie byc w srodku ok, nie wiem przynajmniej za bardzo jak go sprawdzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz aparat zapłonowy z wtyczką 7 przewodową to + powinien być na przewodzie 2 (biało czerwony) I 7 (czarno czerwony), masa powinna być na 1 (czarny) I 4 (czarno biały). Może też poprostu wtyczka przestać łączyć albo przewody idące do kompa, ale jeśli nic wcześniej nie grzebałeś to mało możliwe. Jeśli z błędów wyjdzie kod 21 (brak sygnału zapłonu) to tym bardziej wskazuje na wymiane aparatu zapłonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej Nissanomaniaki.... 

 

Mam podobny problem ... almera n15 ga16de -  miałem ostatnio objawy jak by mój nissan gubił zapłon... po prostu zatelepało nim ale jechał dalej... 

Więc zmieniłem profilaktycznie świece zapłonowe ...było ok...

.....jednak po tygodniu - całkowicie zgasł w trakcie jazdy... :-( nie wiedziałem co robić... zmieniłem filtr paliwa, kopułkę, palec... odpalił.. pojechałem na jazdę próbną i po przejechaniu jakiś 7-10 km... zgasł... i już nie odpalił... co to może być ,.... ???

 

Od pewnego czasu - pewnie nie ma związku z tematem ,,, walczę z skaczącym obrotomierzem...który pokazuje obroty skacząc .. od 2-8000 obr..

 

Czy to zapłon ?? aparat zapłonowy cewka ??  czy może komputer i immobilizer ??

 

Pomocy ... nie mam żadnego zaufanego mechanika... 


okazało się, że to cewka w aparacie była walnięta... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...