Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CUDA PANIE Z ODPALANIEM +LPG SEKWENCYJNY odpala na suszarke


Gość DOPTOS

Rekomendowane odpowiedzi

zamontowalem wtrysk LPG sekwencja :) K11 `98 wszystko zgodnie z planem do pelna za 55 zł wszyscy usmiechnieci..bo spalanie 7-7,3

po tygodniu problem z rannym odpaleniem .. nastepnego dnia micra nie odpalila zakrecilem aku na smierc po podladowaniu i wszytkich mozliwych zabiegach w koncu ruszyla

 

teraz zostawialem (gasilem ) auto na benzynie i rano odpala :)

 

mam buczaca pompe paliwa pomyslalem ze to jej wina wiec zalatwilem sobie inna (jeszcze nie dotarla wiec mecze sie na starej) cala wine zrzucilem na nia i dzielnie gasilem na benzynie

az tu nagle dzisiaj powtorka - mysle znoff ta pompa zgasilem na lpg wczoraj i zostawilem na noc.

 

dlubalem krecilerm nic nie pomoglo, rozlaczylem przewod paliwa - leci tryska ..hmm

przypomnialem sobie ze ten 1 dzien gdzie byly problemy z odpaleniem uzylem suszarki juz nawet sam nie pamietam po co...

 

POTRAKTOWALEM WTRYSKI SUSZARKA i odpaliła po pol obrotu rozrusznika.

 

pompa pomimo ze buczy to nie jej wina ze nie odpala (i tak zaloze nowa) wtryski mam wymienic toz to masakra ..czujnik temp?? moze

 

CO ROBIC??? SWIECE ZAROWA ...HEE? PRZECIE TO NIE DIESEL A ZIMA IDZIE

 

EDIT:

świece niedawno wymienialem ok 5 tys km

 

podobno moga sie sklejac i ze niby dolac specyfiku czyszczacego do paliwa..hmm?? co wy na to??

 

pozdrawiam Pawel :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na gazie tez nie odpala? albo nie masz takiej opcji odpalania na gazie? mówilem komóś na forum zeby zalozyc zwykla instalke a za reszte kasy to sobie na wczasy pojechac? :wink: a tak szczerze to niewiem co dolega twojemu autku bo ja tylko jak jest ponizej -5*C to odpalam na PB a tak to prawie caly rok na gaziku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam opcji odpalania na gazie.

jak stwierdzi ze temp i obroty ok to przelacza zawsze mogerecznie na pb ale w druga strone nie

instalacja KME

filtr paliwa wymienilem razem ze swiecami jakies 5 tys km

dzis potestuje sprawe tych wtryskow i dodam tego specyfiku pojawily sie glosy ze czujnik temp moze nie tak dziala - imho malo prawdopodobne.

 

jakies sugestie??

 

EDIT: POZOSTAWIENIE NA BENZYNIE NIE POMOGLO ZNOW TO SAMO CHWILA PO WTRYSKACH SUSZARKA I ODPALILA NA RAZ .

 

dzis montuje nowa pompe ciekawe co to da :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Widzę, że wątek umarł bez rozwiązania, a szkoda bo borykam się z tym samym problemem. Zauważyłem dodatkowo, że podczas tych kłopotów, gdy kluczyk jest w pozycji 3, spod maski wydobywa się tykanie które zlokalizowałem w kostce z napisem cont eng (obok akumulatora).

Nie wymieniałem jeszcze przewodów, świec, przepływomierza, pompy paliwa (w sumie to jeżdże rok tym samochodem i wymieniłem tylko jedną żarówkę ;) ) Zacznę od przewodów , dam znać jak coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do odpalania na gazie to zawsze jest taka mozliwosc...

mam sekwencje i moge odpalic...

 

wciskasz przycisk od przelaczania Benzyuna LPG i przekrecasz kluczyk - lampka na kostce powinna sie swiecic... i trzymajac przycisk odpalasz na LPG.

 

2 opcja moze byc taka ze przekrecasz kluczyk w pozycje zapolon, wylaczasz, i reszta tak jak wyzej...

 

jak cos to jutro sprawdze i dam znac jak to idzie...

 

a co do odpalania - czy ten problem powtarza sie tylko jak jest wilgoc na dworzu?? jesli tak to zajmij sie kopulka rozdzielacza zaplonu - tak sie chyba nazywa... dostaje sie tam wilgoc i nie zapala micrusia - wiem z doswiadczenia...

 

mowie o tej kopulce co do niej wchodza kable od swiec... trzeba ja osuszyc i popsiukac jakism preparatem do ukladow elektrycznych polecam ISOL

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...