Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] oświetlenie bagażnika-gdzie jest włącznik?


pawel332
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na schemat to gdzieś powinien być włącznik(taki jak przy drzwiach) który zapala oświetlenie bagażnika.Niestety te oświetlenie nie działa po otwarciu klapy,gdy dam na krótko minus to świeci normalnie.

obszukałem klapę i i tył autka(oczywiscie na styku klapy z karoserią) i go nie znalazłem, gdzie on jest?

dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj walczyłem z tym w n16, jesli świeci po przyłożeniu prądu to nawal wd 40 w zamek, pozamykaj otwieraj, u mnie po 15 minutach penetracji wd, wylały sie resztki wd z rdzawym nalotem i lampka ożyła. sprawdź w klapie ta kostkę czy kabelek nie spadł albo nie pękł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj walczyłem z tym w n16, jesli świeci po przyłożeniu prądu to nawal wd 40 w zamek, pozamykaj otwieraj, u mnie po 15 minutach penetracji wd, wylały sie resztki wd z rdzawym nalotem i lampka ożyła. sprawdź w klapie ta kostkę czy kabelek nie spadł albo nie pękł.

 

I przy pierwszych mrozach pożegnaj się z możliwością otwarcia bagażnika bo zamek zamarznie. Tzn. samo czyszczenie WD-40 jest OK ale później należy obowiązkowo rozebrać zamek i nasmarować go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PawelSalata

A co WD zamarznie czy jak? Bo już nawaliłem go trochu dużo ,jutro jak złapię wolną chwilę to spróbuje rozebrac to i lekko zebrac nadmiar.

Lampka nadal nie działa ale jak go rozbiore może coś wypatrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lampka przestała działać, znaczy że do zamka dostała się wilgoć i brud i stąd powstała rdza, która uniemożliwiła funkcjonowanie obwodu lampki.

Miałem podobne objawy w Hondzie Accord, tylko tam przestawał działać centralny zamek jeśli chodzi o pokrywę bagażnika. Zacząłem od WD-40, jak się wszystko udało uruchomić, coś mnie tknęło i zamek rozebrałem po tym czyszczeniu. Było w nim nadal sporo syfu w postaci półpłynnej. I ta maź, na 100% by zamarzła.

 

Czy samo WD-40 zamarza, nie wiem. Wydaje mi się że tak.

Na pewno zamarza wilgoć która już raz się do wnętrza zamka dostała i poczyniła szkody. Więc czas działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD Ci wyczyści i wypłucze, lecz wszystko będzie suche. Gdy dostanie jakiejś wilgoci, to elementy ze sobą przymarznięte nie puszczą. Natomiast gdy jest smar, oliwa, lub silikon /olejki silikonowe/, to metalowe elementy mają poślizg, łatwo się przesuną a i woda z tłustego skapnie.

(Widzę że wypowiedzi minęły się w czasie)

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to wd-40 wypiera wode, ja to zlalem wd i klapa była otwarta z pol godziny i swobodnie sobie wszystko wykapało, nadmiar wd z brudem, na początku lampa  świeciła jak dotykałem zamkiem klapy rygla w budzie, ale po chwili sie rozruszalo i zaczela swiecic przy otwarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypierać wypiera. Ale czy uszczelni Ci zamek w taki sposób aby wilgoć się do niego więcej nie dostała. No nie uszczelni. Dlatego smaruje się smarem, oliwą i innymi smarowidłami na bazie silikonu na przykład. WD-40 czyści, wszystko włącznie ze smarem. Smaruje smar. Jesień jest, woda wejdzie znów do zamka i jakaś jej ilość w nim może pozostać. Zima się zrobi wnet i owa woda zamarznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj chwilkę to znalazłem ten wyłącznik,niestety to nie jego wina,przerwa jest gdzieś na przewodziejakoś sobie poradzę

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem podobny problem z brakiem oświetlenia w bagażniku, sprawa się wyjaśniła po sprawdzeniu przewodów w gumowej tulejce pomiędzy klapą a kabiną. Pękły 4 przewody co spowodowało również zablokowanie klapy i brak światła stopu.

 

Sent from Poland

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...