Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Skrzynia biegów!


Gość Geluz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam Micre 1.0 16V '93 K11. i zamierzam wymienić skrzynię biegów, gdyż moja jest uszkodzona. Wiem tyle że do mojego modelu będą pasować skrzynie z roczników od '93 do'97, ale chciałbym się dowiedzieć czy na przykład skrzynia od micry '93 z silnikiem 1.3 będzie pasować. Czy musi to być taki sam model? pomóżcie!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoł hoł hoł .. witam panowie.. widze ze wszyscy w 3-ke posiadamy ten sam model tzn k11 przed liftem z prawie tego samego okresu tak wiec i ja sie zapytam.. a jakie sa washe objawy ze stwierdzacie ze cos jest nie tak bo moze u mnie jest to samo a traktuje to za normalne :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów w klubie zepsutych skrzyń! Moja skrzynia ma następujące objawy: jest tak głośna że bez radia na full się nie da jechać a w dodatku nie działa mi 3-ci bieg, tzn gdy go wrzuce to od razu wyskakuje. Mechanicy powiedzieli że nie opłace się jej robić. Ratuje mnie tylko wymiana skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie slychac szum ze skrzyni, nie jest on zbyt glosny ale wyrazny (lozyska) a w dodatku na wstecznym cos chrupie. Slychac to tylko wtedy jak jest jakis opor podczas cofania gorka albo gdy np zaciagne reczny. Wydawalo mi sie ze to z przegubu ale teraz raczej jestem pewny ze to ze skrzyni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm .. szum ??? no jamam szum i to taki zaje... isty ale wg mnie to z okolicy lewego (od strony pasarzera) kola.. w poniedzialek bedzi mi to moechanik sprawdzal. ale hcyab ne skrzyna bo szum jest tylko w czasie jazdy i naterza sie wraz z predkoscia a po wrzuceniu luzu wciaz go slychac. ale z kolei na jałowym nie

czy to moze byc skrzynai czy raczej mam dobre przeczucie ze to lozysko w kole ? :roll: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro na luzie nie ma szumu i tylko w czasie jazdy to napewno nie masz problemu ze skrzynia! u mnie ewidetnie jest to szum ze skrzyni bo jak wysprzegle to jest cicho jak puszcze to znowu szumi. lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moze nie mam K11... ale tez mam maly prblem ze skrzynia.. mianowicie objawia sie to tak ze jak stoje w miejscu i mam wrzucony luz... to slychac szumienie... jak wcisne sprzeglo to jest cisza... jak odpuszcze to szumienie... co to jest? skrzynia sie sypie? czy to moze lozysko docisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co sie u mnie sypie? mam sie spodziewac w najblizszym czasie jakiejs wiekszej awarii skrzyni? czy to szumienie to jakas pier**la tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lawina .. ja nieststy albo ststy mam szczescie nie miec jeshcze zaznej awari skrzyni ale jaesli u ciebie sa juz takie objawy czyli ze zaczyna sie cos dziac to na twoim miejscu juz bym pojechal do jakiegos mechanika aby ci sprawdzil co i jak i ponformowal co poleciało (badz jestw trakcie) i bedzi etrzeba wymienic. bo teraz jestes w stanie "przeziębienia" wiec lepiej teraz lecz auto nim doprowadzish do "grypy" i bedziesz musial auto odstawic na pare dni do mechanika :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynka zrobiona!

 

odebralem dzisiaj auto od mechanika i w skrzyni cisza (prawie).Wymienil mi wszystki lozyska chyba 5 w skrzyni na nowe s SKF-u i szumy ustaly. Teraz przy wcisnietym czy nie sprzegle jest tak samo cicho. Czasem tylko pojawia sie jakies cichutkie chrobotniecie (nie wiem moze jestem przewrazliwiony) Skoro wymienione sa wszystki lozyska to co to moze byc? Zaznaczam ze jest to bardzo cichutkie trzeba sie wsluchac i slychac tylko na postoju i zdaza sie co jakis czas.

 

A za wymiane lozysk zostalem skasowany na 360zl (lozyska i robota)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...