Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z oponami


pulsarus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy i jakie można stosować zamienniki na felgę 18" do Muraniaka mam letnie 235x65 a poszukuje jakiś zimówek ale nie uśmiecha mi się wydawanie 2tysi na opony na 3miesiące (jezdzi ktos może na uzywanych oponkach)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem letnie 255x60, ale jeździło się wstrętnie, zwłaszcza na koleinach. Od wczoraj mam zimowe 235x65, jakiejś chińskiej firmy, po 400 za sztukę. Wcześniej miałem zimówki tej firmy w Mercedesie ML i na śniegu zachowywały się super. Mam nadzieję, że w Murasiu będzie też znośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytalem, ze 225 jest standardowym rozmiarem na Europe, a 235 na USA. A felgi sa takie same, wiec pewnie mozesz zalozyc 225.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego a jak masz te opony o rozmiarze 225x65 to licznik ci nie przeklamuje ?

Bo gdzies czytalem ze jak opony sa inne w rozmiaze to licznik bedzie pokazywal inna predkosc co myslicie o oponach do muranca 235x60x18?????????


Ja miałem letnie 255x60, ale jeździło się wstrętnie, zwłaszcza na koleinach. Od wczoraj mam zimowe 235x65, jakiejś chińskiej firmy, po 400 za sztukę. Wcześniej miałem zimówki tej firmy w Mercedesie ML i na śniegu zachowywały się super. Mam nadzieję, że w Murasiu będzie też znośnie.

Witam a możesz mi powiedzieć czy te opony to wst1 czy wst2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czytajcie posty. Wszystko juź było.

Było o zamianach, były tabele przeliczników, były ''przerabiane''typy opon itd.

 

Ale, ogólnie: przy zmianie wymiarów opon zmienia się obwód zewn. koła (dość nieznacznie).

                      to zmienia wskazania liczników. O ile? wystarczy zmierzyć obwód (obciąźonego) koła tzw. centymetrem

                      i wyliczyć sobie z proporcji.

                      W praktyce zmiana pomijalna, jeźeli że wzrostem szer. maleje wys. opony.

Ja mam 255/55/18 i zmiana jest oczywiście o pół grubości wskazówki predkościomierza (100km/h).

Proponuję nie ''dziadować'' na oponach i  przy kupowniu ''no name'ów'' sprawdzać czy mają homologację euro.

Można stracić ubezpieczenie przy ewent. stłuczce lub czego nikomu nie źyczę wylądować w rowie!

Poza tym trzeba pamiętać o tym, źe fabryczny rozmiar nie jest przypadkowy i ałe zawieszenie zestrojone jest do tego rozmiaru itd. Pozdrawiam wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jak masz te opony o rozmiarze 225x65 to licznik ci nie przeklamuje ?

Bo gdzies czytalem ze jak opony sa inne w rozmiaze to licznik bedzie pokazywal inna predkosc co myslicie o oponach do muranca 235x60x18?????????

Witam a możesz mi powiedzieć czy te opony to wst1 czy wst2?

Mam WST2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zakupilem lato 235/65/18 Falken ziex ze912, opinie maja bardzo dobre jak na tanie opony jestem ciekaw jak bedzie na prawde, obiecuje napisac po kilku dniach. W kazdym badz razie sa to najtansze z lepszych opon. 


Teraz mogę dodać że są naprawdę fajne. Ciche, dobrze wode odprowadzają. Polecam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie ja zakupilem opony 235/60 r18 pirelli pzero letnie. Jezdzil ktos moze na takich?? Jakies opinie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...