Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[k11] brzęczenie w zawieszeniu


ori831
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam denerwujące brzęczenie w przednim zawieszeniu. Nie są to normalne stuki. Zauważyłem że mam luz na końcówce drążka kierownicy - czy to może być to?? To raczej by stukało a nie brzęczało. Nie dawno wymieniłem amortyzatory i klocki. Sprężynki przy klockach wyglądały ok. Macie jakieś sugestie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brzęczą na przykład luźne zawleczki na piaście, te które "zabezpieczają" nakrętkę od przegubów. Tak sobie właśnie - dzwoneczkują :)

 

Ale teraz na zimę mam to w poważaniu, a na lato dam inne, bardziej ciasne zawleczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brzęczą na przykład luźne zawleczki na piaście, te które "zabezpieczają" nakrętkę od przegubów. Tak sobie właśnie - dzwoneczkują :)

 

Ale teraz na zimę mam to w poważaniu, a na lato dam inne, bardziej ciasne zawleczki :)

dzięki ,sprawdzę to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do osłony, to tą z kolektora wydechowego od razu wywaliłem, bo pordzewiała i latała luźno. Też możesz to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest to czasem coś z elementów wydechu? Jakaś luźna osłona?

wczoraj akurat robiłem konserwacje podwozia i nie zauważyłem żadnych luzów, fakt wydech nadaje się już do wymiany ale to dopiero po zimie bo teraz nie ma sensu. Brzęczenie wyraźnie słychać z okolic kół, najgłośniej prawy przód.

wczoraj akurat robiłem konserwacje podwozia i nie zauważyłem żadnych luzów, fakt wydech nadaje się już do wymiany ale to dopiero po zimie bo teraz nie ma sensu. Brzęczenie wyraźnie słychać z okolic kół, najgłośniej prawy przód.

A więc tak dzisiaj pojechałem na stację diagnostyczną sprawdzić zawieszenie.  Sworznie, łączniki, końcówki drążków ok . Zauważyłem że poduszka amortyzatora jest nie dokręcona. Dokręciłem ją , ale nie mogę dokręcić tej środkowej śruby amortyzatora - kręci się cały środek. Czy da radę dokręcić tą srubę bez sciągania amorków??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły na amortyzatorze, na tym gwintowanym pręcie co nakrętką go przykręcasz do poduszki, jest kształt np na kwadrat. Tam zakładasz klucz aby się trzpień amortyzatora nie kręcił przy dokręcaniu nakrętki.

 

TUTAJ WIDAĆ na przykładzie innego amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nakrętka siedzi dość głęboko i ciężko dojść do niej nawet kluczem oczkowym wygiętym i jednocześnie trzymać trzpień amorka.

No właśnie , nasadowym nie da rady tego zrobić-trzeba oczkowym. Jeszcze jedno pytanie - wszystko powinno być dokręcone na "fest" czy z wyczuciem?. Przyznam sie że wczoraj dokręciłem tą poduchę dosyć mocno i zaczęlo się skrzypienie gumy :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mocno nie wolno. Nakrętka ma na 99% plastikowy kołnierz, tzw. samokontrujący, więc się nie odkręci. Za mocno nie wolno tego dokręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było ma nakrętek kontrujących. Natomiast są zwykłe, ale z większym kołnierzem aby większa powierzchnia stykała się nadkolem. Mówię oczywiście o przykręceniu całej poduchy. Natomiast skręcenie amorka z poduchą, to nie pamiętam jaka jest nakrętka.

Lecz to nie zmienia faktu, iż i tak nie wolno na siłę dokręcić, gdyż potem urwiemy w poduszcze śruby-szpilki gdy będziemy chcieli wymienić poduchę lub amorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...