Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujniki ciśnienia w oponach


majwar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od bardzo niedawna jestem posiadaczem - użytkownikiem żona! - Juka w wersji 1.6 190 KM SL; oczywiście w kolorze biała perła :).

Podczas zmiany opon na zimowe zostałem poinformowany, iż mój Juke posiada również czujniki ciśnienia zamontowane z zaworami w felgach (standardowe 17" aluminiowe Nissana). W związku z tym, iż nie posiadam instrukcji nie bardzo wiem, w którym miejscu pojawiają się komunikaty o nieprawidłowym ciśnieniu w oponach. 

Mogę liczyć na pomoc bardziej zaawansowanych użytkowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]  mój Juke posiada również czujniki ciśnienia zamontowane z zaworami w felgach [...]

:unsure: Samochód z POL sieci dealerskiej?

Jak ja brałem w styczniu o czujnikach ciśnienia nie było mowy. Więc...może są "aftermarket'owe" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:unsure: Samochód z POL sieci dealerskiej?

Jak ja brałem w styczniu o czujnikach ciśnienia nie było mowy. Więc...może są "aftermarket'owe" ?

Auto zostało sprowadzone z USA, świeżutkie - nie ma nawet 2000 Mil. Posiada skrzynię CVT, ale napęd tylko na przód. Ma też niedostępny w Europie szyberdach i trochę innych "gadżetów".

Jak się okazało również czujniki ciśnienia w oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zostało sprowadzone z USA[...] Ma też niedostępny w Europie szyberdach i trochę innych "gadżetów".

Jak się okazało również czujniki ciśnienia w oponach.

Aż "zazdraszczam" szybera. U nas niestety nie było możliwości zamówienia wg. specyfikacji na US :(

W związku z tym, że nie wiem czy postowanie linków do "konkurencji" nie naruszy regulaminu tłumaczę co znalazłem na forum JUKE za Wieką Wodą:

 

aktywacja czujników następuje w przedziale 30-31 PSI. Zdarzają się przypadki, że włącza się przy 29, ale mniemam, że to błąd pomiaru.

Natomiast brak jest informacji gdzie się włącza wskaźnik - ja osobiście stawiam na zegary.Jedyna informacja to taka, że włącza się kontrolka.

Skoro masz furę z USA - powinieneś mieć do Żuka również dokumentację (w tym "Obstrukcję Insługi" ;) ). Polookaj tam. Na 100% znajdziesz (szukaj: TIRE PRESSURE SENSORS ale również skrótu TPMS).

 

Napisz nam też jakie to są te "inne gadżety"   :)

Edytowane przez Navkol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż "zazdraszczam" szybera. U nas niestety nie było możliwości zamówienia wg. specyfikacji na US :(

W związku z tym, że nie wiem czy postowanie linków do "konkurencji" nie naruszy regulaminu tłumaczę co znalazłem na forum JUKE za Wieką Wodą:

 

aktywacja czujników następuje w przedziale 30-31 PSI. Zdarzają się przypadki, że włącza się przy 29, ale mniemam, że to błąd pomiaru.

Natomiast brak jest informacji gdzie się włącza wskaźnik - ja osobiście stawiam na zegary.Jedyna informacja to taka, że włącza się kontrolka.

Skoro masz furę z USA - powinieneś mieć do Żuka również dokumentację (w tym "Obstrukcję Insługi" ;) ). Polookaj tam. Na 100% znajdziesz (szukaj: TIRE PRESSURE SENSORS ale również skrótu TPMS).

 

Napisz nam też jakie to są te "inne gadżety"   :)

 

Jak napisałem na wstępie postu - nie mam instrukcji obsługi; w żadnym języku. Auto jest "z drugiej ręki".

Też myślę o zegarach; jak uruchamia się auto - na chwilę pojawiają się w drugim zegarze litery "PS" - może to właśnie ta informacja? Może ten komunikat pojawia się w przypadku spadku ciśnienia? Nie wiem...

Miałem czujniki ciśnienia w Lagunie II; tam jednak pojawiały się komunikaty z wartością ciśnienia w poszczególnych kołach, praktycznie jako stały zapis. Zresztą przez prawie 6 lat użytkowania działały rewelacyjnie - wbrew bardzo negatywnym opiniom w różnych miejscach. Tam miałem też silnik 2.0 IDE, o zawodności którego już napisano chyba kilka prac doktorskich, a ja nie miałem żadnych kłopotów.

Teraz jest jednak Juke i... nierozszyfrowane czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagladłem do instrukcji i nie znalazłem zadnej informacji na temat ciśnieniea czy czujników a instrukcja jest wiadomo dla kilku wersji i silnikowych i napedowych i nawet dla aut na Anglie, nie ma nawet w opisie zegarów zadnej kontrolki która by byla opisana ze jest do cisnienia w oponach "PS" to kontrolka wspomagania elektrycznego kierownicy z reszta o konie dachowym tez nie ma zadnej wzmianki...........

I tu przychodza mi dwie mysli:

abo ktoś zamontował szyberdach gdzieś indziej poza salonem co jest modne w US i tak samo załozył czujniki które łaczyły sie przez smarfona przykładowo

lub wersje na US sa bardziej dopieszczone w opcjonarne wyposazenie czego nie zauwazyłem po ogłoszeniach dilerskich na stronach US.....

 

najlepiej jak byś zapodal jakies fotki dachu tych czujników i zegarów jak zapalasz jakie kontrolki ci sie swieca.............


san zobacz czhyba ze chodzi o to na stronie 77 w dziale wskazniki i przyzady 2-7 bo u mnie w polskiej instrukcji nie ma tego

 

http://www.nissan-techinfo.com/refgh0v/og/Juke/2012-Nissan-Juke.pdf

Edytowane przez mexxmen30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majwar - faktycznie przeoczyłem info, że nie masz instrukcji - sorry. 

Zagladłem do instrukcji i nie znalazłem zadnej informacji na temat ciśnieniea czy czujników [...]

[...]abo ktoś zamontował szyberdach gdzieś indziej poza salonem [...]

Nie koniecznie.

Wiem że wg. specyfikacji na rynek USA jest możliwość doposażenia w szyberdach. niestety nie u nas (nie wiem jak w innych krajach starego kontynentu :whistle: )

  

Napisałem na tamtym forum. Powinny pojawić się fotki TPMS.

 

Mexxmen: słabo szukałeś TPMS  :P

W pliku *.pdf zlinkowanym prze Ciebie powyżej TPMS pojawia sie na stronach: 11, 77, 85, 86, 213, 216, 217, 218, 255, 256, 281, 308, 313, 316, 341, 343 i 344

 

A szyberdach znajdziecie po haśle MOONROOF na str: 11, 13, 71, 118, 119, 339, 342.

 

Co do tłumaczenia to polecam funkcję kopiuj/wklej i TŁUMACZA GOOGLE.

Majwar - jeśli będziesz miał problem z tłumaczeniem to pomożemy :punk:

 

:wave:

Edytowane przez Navkol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Mexxmen: słabo szukałeś TPMS  :P

W pliku *.pdf zlinkowanym prze Ciebie powyżej TPMS pojawia sie na stronach: 11, 77, 85, 86, 213, 216, 217, 218, 255, 256, 281, 308, 313, 316, 341, 343 i 34

:wave:

 

Napisalem wczesniej gdzie ma szukac co do szyber dachu to zeczywiscie minołem nie wpadło w oko :dribble:

a wczesniej pisałem ze w mojej papierowej nie na która dostałem z autem............... ale jeszcze z ciekawosci dziś sprawdze na 100% :whistle:

 

a tak w () to kazdy mogł wykazac inicjatywe i wskazac koledze manual na necie....... :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to właśnie chodzi - każdy mógł a tylko Mexx na to wpadł  :thumbsup: (jako pierwszy :P)

Tak 3mać  :punk:

Bez wzajemnej pomocy i podpowiadania sobie daleko nie zajedziemy... najwyżej do SERVISU  :nissan: za grube $$$$$$
 

Edytowane przez Navkol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zostało sprowadzone z USA, świeżutkie - nie ma nawet 2000 Mil. Posiada skrzynię CVT, ale napęd tylko na przód. Ma też niedostępny w Europie szyberdach i trochę innych "gadżetów".

Jak się okazało również czujniki ciśnienia w oponach.

 

Mógłbyś wrzucić parę zdjęć jak wygląda ten szyber dach ? Jest elektryczny/manualny czy tylko szkło bez możliwości regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką propozycję aby ktoś z adminów pozbierał te linki z manualami auta i NC2 i zalozył nowy temat zamkniety dla potomnych bo widze ze coraz wiecej JUKE z drugiej reki bez dokumętacji aby nie robić co chwila bałaganu w działach ......... :nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...