Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Zbiornik wyrównawczy płynu chłodniczego


Gość Dorota
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanko a mianowicie chodzi o chłodnice z niej wychodzi wężyk tylko jest mały problem bo nie mam zbiorniczka do którego nadmiar płynu mógły sie dostac. Czy macie takie zbiorniczki? jesli tak powiedzcie gdzie dokladnie sie znajduje , ja mam z tym problem bo gdy doleje płynu to mi wycieka i w miejscu gdzie zaparkowałam zostaje zawsze plama.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z boku chlodnicy na dole jest taka podpórka z butelką plastikową i do niej powinien byc wsadzony wężyk :wink: jesli nie masz tej butelki to dopasuj jakas np. po "Ludwiku" malym 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z boku chlodnicy na dole jest taka podpórka z butelką plastikową i do niej powinien byc wsadzony wężyk

 

Dobrze wiedzieć... Długo się dziwiłem dlaczego w mojej Mikrze ten wężyk tak sobie luźno wisi i rozlewa płyn. Wpadłem jedynie na to, żeby zastąpić go dłuższym wystającym pod auto. To teraz idę szukać pasującej butelki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie mam zadnej buteleczki... no ale po to jest ten wezyk zeby nadmiar plynu uciekl... nie mam racji? chyba nie trzeba go spowrotem wlewac do chlodnicy bo poziom bedzie dobry... pamietajcie ze odpowiedin poziom plynu to 2-4cm od "sufitu" 8) chlodnicy.. nie od korka... no i trzeba tez zwrocic uwage na to ze byly dwa typy chlodnic... ze zbiorniczkeim wyrownawczym i bez...

chlodnica.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ze tak zapytam to wymienialiscie kiedys plyn w chłodnicy :?: bo moj ma juz te 15 lat i jak odkrece korek to nie moge sie na niego patrzec... wyglada jak by ktos zrobił "kupe" do chlodnicy bo jest naprawde ochybny.... ale to chyba nie ma nic do rzeczy skoro w ziemie nie zamarza a w lecie silnik sie nie przegrzewa.... wiec sam nie wiem czy wymienic czy nie...

Jakas (dobra) rada 8):?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KaDziesiątka

Powinno się wymieniać chyba co dwa lata, bo ten stary może kiedyś zawieść i w końcu zamarznie. Kiedyś mi się to zdarzyło nie w nissanie, lecz w hondzie. Zrobiła się kasza i długo walczyłem z tym lodem na szczęście nic nie zostało wtedy uszkodzone. Wymiana płynu chłodniczego to znowu nie taki wydatek w porównaniu z następstwami zamarznięcia układu. Co do właściwości chłodniczych w gorące dni, to nie wiem czy to ma jakieś znaczenie czy stary czy nowy, chyba tylko wizualnie, bo zniechęca do jego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nim jest wszystko ok bo sprawdzalam dokladnie i wszystkiemu winny jest ten wężyk, własnie głupio ze on tak zwisa i mimo ze go jakos tam przekrece zeby tak nie ciekło to i tak zawsze zostaje plama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mama miała ten sam problem w swojej micrze.wtedy przyczyną był koreck wlewu chłodnicy. gdy auto złapie już swoją temperaturę w chłodnicy wytwarza się ciśnienie które podnośi płyn do góry. i wtedy własnie w korku jest zawór który pod wpływem temperatury rozszerza sie zamykając dostęp do tego węzyka.

 

A czy przypadkiem autko nie grzeje sie? Jeżeli tak to może być dużo powazniejsza usterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w korku jest zawór który pod wpływem temperatury rozszerza sie zamykając dostęp do tego węzyka...

 

A w jakiej temperaturze to on sie zamyka :?: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale to jednak nissan tam na dole stoi o tyle dobrze ze juz nie maluch , malucha to jak mialam to wogóle nie chce wspominac tyle mial dobrego w sobie ze byl troche zrobiony (szyby , tlumik itp) ale to byla tylko ta jedna jedyna jego zaleta niestety , bo jak przypomne sobie pchanie zimą go to nieodpalanie to szlak trafia , no ale teraz to tylko nissan w 100% 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...