Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Yokohama Geolandar AT-S vs Pirelli Scorpion AT-R


Gość Sylvo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów ;)

Nadeszła pora na zakup nowych całorocznych opon i proszę Was o pomoc w wyborze, może znajdzie się ktoś kto miał okazję pojeździć na jednych i drugich, albo przynajmniej na jednych z ww ;)

Mojego Tarana mam już od trzech lat i jestem bardzo zadowolony, 2,7 TDI Long, do tej pory jeździłem na Pirelli Scorpion ST-R 235/70/16 i już czas na nowe.

 Opony będą używane 70% na czarnym i 30% średni teren, mam ok 800m dojazdowej polnej drogi do domu i ok 40km do pracy po czarnym ale zimą śliskim i słabo odśnieżanym, poza drogą dojazdową oczywiście lubię pojeździc w średnim terenie (brak wyciągarki :( ), po lasach i po piasku (plaża, Polska północna ;))

 Na tych ST-R dwa lata temu wyciągałem ze śniegowego błota z pola nowiusieńką navarę 3,0 i vito zakopanego przodem po silnik i dało radę, aż właściciel navary wyłupił gały jak lekko poszło ;)

 Do konkretów ;)

Myślę że oba modele mają podobne właściwości wg opisów producentów, jednak nie wiem dlaczego ale coś mi podpowiada że kupno yokohamy będzie lepszym wyborem, zależy mi na bezpieczeństwie na śliskim czarnym.

 Przeczytałem chyba wszystkie wątki na forum dotyczące opon, ale mowa głównie o BF i GG, kilka zdań o Yokohama, nic o Pirelli AT-R...

 Proszę o Wasze opinie i z góry dzięki za pomoc ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ używasz skrótów zbyt wieloznacznych (BF wskazuje na producenta, a GG - jeśli to General Grabber - to wskazuje na producenta i markę), warto, byś napisał też modele, jakie Cię interesują.

Obawiam się, że poprzez opony całoroczne rozumiesz A/T-ki (a to daleko posunięta nieprawda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że dość precyzyjnie opisałem w poście o co mi chodzi ;)

Ale tak, pisząc BF miałem na myśli BF Goodriche a GG General Grabber obie w wersji AT, ale nie w tym rzecz, napisałem że głównie o nich mowa na forum, a ja proszę o opinie na temat ww (wyżej wymienionych) czyli Pirelli i Yokohama obie również AT. Myślałem że znajdzie się ktoś kto jeździł na jednych i drugich i ma jakieś porównianie. Wczoraj jednak słyszałem od człowieka w wulkanizacji że Yokohamy są słabe jakościowo i wogóle do niczego, ale nie wiem czy to dlatego że chciał mi sprzedać wranglery, czy tak jest naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM,

Miałem Pirelli STR wielosezonowe były ogólnie dosyc kiepskie w każdym sezonie. Teraz od lutego mam Geolander Atr na śniegu radzą sobie dobrze latem w lekkim terenie niema obaw o zagrzebanie sie ładnie czyszczą sie. Lecz nie są to opony do jajzdy po ubitym śniegu i oblodzeniu, niewiele trzymają sie kierunku jady i trzeba uwazac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM,

Miałem Pirelli STR wielosezonowe były ogólnie dosyc kiepskie w każdym sezonie. 

 

Uff czyli to nie ja jakieś tam omamy miałem ;)

 Te STR to tragedia nawet na mokrym, a lekki śnieg i .. zero trakcji ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat nie cieszy się zbyt wielkim zainteresowaniem, więc trzeba zamówić te Yokohamy, mam nadzieję że będę zadowolony ;)

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, a ja ze swojej strony napiszę za jakiś czas jak się sprawują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...