Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Felgi 17' a 18' różnica w Pulsar


damianm232
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam Nissana Pulsara 1.6 dig-t. Jeżdżę na felgach 17' i regularnie zmieniam opony lato/zima, ale mam opcje w dobrej cenie kupić oryginalne felgi Nissana z wersji wyposażenia Tekna czyli 18 calowe. Większe używał bym w lecie, a obecne zostawił na zimę.  

Czy ktoś z Was ma porównanie i użytkował dwa komplety felg o rożnych rozmiarach i ma porównanie jak zmienił się komfort jazdy czy przyśpieszenie? Na 17 calach mam oponę 205/50r17 natomiast na 18 kupiłbym 215/45r18. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, damianm232 napisał:

ale mam opcje w dobrej cenie kupić oryginalne felgi Nissana z wersji wyposażenia Tekna czyli 18 calowe.

Może i oryginalne Nissana, ale chyba nie Pulsara. Ja mam Pulsara Teknę i kiedy go odbierałem w salonie stał na 17-kach, a na lewym słupku też widzę dopuszczalne tylko 16-ki i 17-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Bilunia napisał:

Może i oryginalne Nissana, ale chyba nie Pulsara. Ja mam Pulsara Teknę i kiedy go odbierałem w salonie stał na 17-kach, a na lewym słupku też widzę dopuszczalne tylko 16-ki i 17-ki.

Orginalne Pulsara w wersji Tekna 1.6 dig-t 190km. I w instrukcji i na słupku jest informacja o dopuszczalnych felgach 18' 215/45 indeks prędkości W. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, damianm232 napisał:

Orginalne Pulsara w wersji Tekna 1.6 dig-t 190km. I w instrukcji i na słupku jest informacja o dopuszczalnych felgach 18' 215/45 indeks prędkości W

Teraz wszystko jasne - ja mam 1,2 dig-t, stąd zapewne różnice na słupku.

Co do komfortu, to na to na pewno będzie większy na 17-kach ("baloniki" lepiej tłumią nierówności drogi), ale dobierając opony zwróć też uwagę na ich poziom dB. Dobrze by było, by opona miała rant ochronny felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...