Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[k11] układ wydechowy


ori831

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam do Was pytanie o tłumik środkowy. Dzwoniłem dzisiaj do warsztatu o wycenę wymiany układu wydechowego. Mechanik poinformował mnie że wg. katalogu w moim modelu jest tylko tłumik końcowy i rura. Popatrzyłem np. na allegro i faktycznie tam zestawy są sprzedawane tłumik końcowy i rura. Natomiast w mojej Micrze 1,0 96r. jest też tłumik środkowy :whistle: . Moje pytanie jest takie: czy mechanik wprowadził mnie w błąd czy może miałem coś kombinowane z wydechem przez poprzedniego właściciela?? Pzdr

chodzi mi o cos takiego http://imageshack.us/photo/my-images/88/cimg1429zb7.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie Micra posiada środkowy tłumik. Zamienniki to przelot. Podobnie miałem w Hondzie Accord IV generacji. Dostępne były tylko przeloty. Ja montowałem środkowy tłumik od VW Polo Classic wtedy. Albo dobrać od innego auta, albo wymienić całość - nowy końcowy tłumik (zamiennik) może być tak skonstruowany że nie potrzebuje tłumika środkowego i dają rurę, a jak założysz rurę do fabrycznego tłumika końcowego, możesz zaobserwować głośniejszą pracę wydechu, ale będzie prawdopodobnie lepiej odprowadzać spaliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...