Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N16 1.5


Esox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
potrzebuje rady. Od prawie 4 lat jeżdzę almerą i jestem bardzo zadowolony. W poprzednich autach miałem lpg starszych generacji i jakoś tak mam raczej złe wspomnienia. Wcześniej mówiłem że do alemry gazu nie wsadzę bo super chodzi i niechce robić sobie problemów.
Problemów nie było jak się mało jeździło, teraz zaczynam nawijać znacznie więcej i niestety brakuje mi kasy na PB, stąd taka decyzja...
Postanowiłem że zamontuje LPG i tu zaczynają się pierwsze problemy.
Myślałem, założe sekwencje i po sprawie, ale jako że lubei wcześniej "liznąć" nieco tematu to teraz mam mętlik taki w głowie że juz mi się odechciewa. Różne rodzaje instalacji, ta zła, ta nie dobra, z warstzatami to samo, ten partacz, tamten też. Im więcej czytam tym bardziej jestem skołowany. Jak spróbowałem zasięgnąć informacji na jednym z większych for o lpg, to odniosłem wrażenie że połowa tam piszących to gaziarze którzy zachwalają to co u siebie mają a wszystko inne to szajs jakich mało...

Wstępnie ustaliłem że decyduję się na zestaw BRC SQ24 + Genius 1200 + pomarańczowe wtryski brc. Znam dwóch kolegów z forum którzy maja takie zestawy w swoich almerach i z tego co ustaliłem nie mają żadnych problemów. To co mnie też przekonało to ogólno polska sieć gwarancyjna a co za tym idzie dużo punktów obsługi, to i raczej każdy ma w warsztacie to co potrzeba do ewentualnej regulacji itp.

Teraz drugi wybór, gdzie to zamontować ??? W Krakowie nie nażekamy na brak serwisów.
Jeden z kolegów który ma właśnie tą instalację zakładał ją w: www.mexol.pl wstępnie zadzowniłem popytać co i jak. Pan powiedział że nie powinno być żadnych problemó z takim autem i takim zestawem cena 2600zł. I juz myślałem że wszystko dograne, a na słynnym forum lpg zasiali mi ziarnko nie pewności, twierdząc że jak obejżeli galerię to by się tam nie zdecydowali robić ?!?!?!


Proszę o informację z Waszej strony, tylko konkretnie bez wróżenia z fusów lub bo mi się wydaje. Zestaw dobry ?? Czy na podstawie galerii można coś wywnioskować czy warsztat zna się na fachu ?? Na co zwrócić uwagę przed czy po montażu ?? To czy demontują do nawiercania raczej ciężko będzie ustalić. Proszę o każdą cenną wskazówkę na co patrzeć, co ma być dokładnie tak a nie inaczej zrobione, zamontowane.

Dino, Tofu - widzę że jesteście głęboko w temacie mogę liczyć na Waszą poradę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem na Geodetów, zestaw dokładnie taki jak podałeś. Zrobiłem prawie 35000km bez jakichkolwiek problemów, nigdy nie musiałem powtórnie regulować instalki itp. Przez zbyciem auta robiłem kompresję, na wszystkich cylindrach była równa, więc nie powypalało gniazd itd Przez te 3,5 roku żadnych checków, awarii, regulacji etc zwiazanych z instalacją.

Filtry wymieniałem sam, przy pierwszym podejsciu zajeło mi to z 15min.

To jeśli chodzi o działanie instalacji. Co do samego warsztatu to obsługa opryskliwa, do tego wypchnęli mi butlę Irene, przez którą miałem raz problemu z przeglądem, na szczęscie wymienili bez szemrania.

Dobre opinie słyszałem o warsztacie na Myśliwskiej - równiez mają autoryzację BRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...