Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana przedniej i tylnej tulei tylnej belki


perkozek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pojawily sie u mnie luzy na wyzej wymienionych elementach (tylna os), w najgorszej guma odchodzi od metalu. Zorietowalem sie ze cos jst nie tak przy ruszaniu np. skrzyzowanie, jakies lomoty z tylu dohodza, a takiego dzwieku jescze nie bylo i prosze wydatek kolejny.

 

Mam dwa pytania:

 

1. Z jakim kosztem wiaze sie wymiana? Ile trzeba bedzie zabulic (nie mam na mysli naprawy w ASO) oraz jak ktos wymianial co radzi, zeby nie placic za przyslowiowe zboze?

 

2. Czy to mozliwe aby, auto przeszlo w takim stanie przeglad techniczy 1.5 miesiaca temu? Jezdzi nim zona z malym dzieckiem do przedszkola i do pracy po 50km dziennie. Terenu zadnego auto nie oglada, wiec wydaje mi sie ze ktos chyba niedopelnil obowiazku w tej 'stacji kontroli pojazdow'

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego juz ci mowie po pierwsze to juz o tym bylo po drugie to kup tuleje pouliretanowe czy jakos tak byly takie na allegro koszt jak ja robilem w tamtym roku to 450 zl lub musisz kupic wozek z oryginalnymi gumami w bdb stanie jak cos mam taki dostalem od znajomego juz po wymianie gum niestety tylne zawieszenie trzeba wyjac odkrecic most itd stare gumy wypalic palnikiem i wybic. pouliretanowe wchodza juz lekko trzeba je tylko lekko przesmarowac konieczne jest tez dotoczenie nowych podkladek o odpowiedniej wielkosci zeby dobrze docisnely tulejki lub druga wersja wymienic caly wozek konieczne jest tez ustawienie zbierznosci po calej operacji roboty nie jest az tak duzo powodzenia acha na przegladzie mogli to przeoczyc gdyz luz wystepuje gora dol na boki raczej nie i jest on odczowalny przy ostrzejszym ruszaniu

Edytowane przez loofer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info,

co prawda znalazlem te tuleje po 150pln/szt. Droga impreza, w moim przypadku zakup calego wozka niemozliwy.

 

Moglbys wstawic linka do tematu gdzie bylo to 'przerabiane' na tym forum? Wpisuje wpisuje i nie moge znalezc czegos konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego juz ci mowie po pierwsze to juz o tym bylo po drugie to kup tuleje pouliretanowe czy jakos tak byly takie na allegro koszt jak ja robilem w tamtym roku to 450 zl lub musisz kupic wozek z oryginalnymi gumami w bdb stanie jak cos mam taki dostalem od znajomego juz po wymianie gum niestety tylne zawieszenie trzeba wyjac odkrecic most itd stare gumy wypalic palnikiem i wybic. pouliretanowe wchodza juz lekko trzeba je tylko lekko przesmarowac konieczne jest tez dotoczenie nowych podkladek o odpowiedniej wielkosci zeby dobrze docisnely tulejki lub druga wersja wymienic caly wozek konieczne jest tez ustawienie zbierznosci po calej operacji roboty nie jest az tak duzo powodzenia acha na przegladzie mogli to przeoczyc gdyz luz wystepuje gora dol na boki raczej nie i jest on odczowalny przy ostrzejszym ruszaniu

Nie obraź się bo zgadzam się ze wszystkim co napisałeś i masz racje co to tego,ale człowieku zacznij używać kropek,przecinków i dużej litery na początku zdania.Przecież tego się nie da czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, juz znalazlem te poliuretanowe... Takie kupowales? Sa ok?

 

A drugie pytanie mam brac 4 sztuki (tyle potrzebuje) czy w wozku przednie dwie sa inne niz dwie tylne tuleje? Czy wszystkie 4 sa dokladnie takie same?

Caly czas mowimy o T30 z 2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 4 sa takie same pamietaj,ze bez podgrzania palnikiem raczej nie wyjda najlepiej dobrze podgrzac i wybic mlotkiem. Koniecznie tez pomaluj farba na rdze miejsca po potraktowaniu palnikiem bo korozja ci wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie rozmawialem ze sklepem, ktory ponoc kontaktowal sie z serwisem, podobno roznia sie te tuleje, czyli dwie przednie i dwie tylnie.

 

Roznicy nie znaja. Podejrzewam ze maja dwa rozne numery producenta..hmm, nie wiem, ale roznica w cenie spora, bo za 4 poliuretanowe 300.00, a z tego sklepu 4 sztuki mam za prawie 600.00.

 

Czy zakladales te poliuretanowe (albo ktos) i mozesz rozwiac moje watpliwosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pisalem,że zakładałem wlasnie poliuretanowe czerwone moim zdaniem jak i wielu fachowcow są niezniszczalne. Maja one szerokie zastosowanie min. w autach sportowych i tirach. Skoro w tirach daja rade to odpowiedz sobie sam. Konkretnie mój kolega montuje wymienia w tirach elementy gumowo metalowe, gumowe, ktore sa juz zuzyte na poliuretanowe bo wytrzymuja znacznie wiecej.Uwazaj tylko zeby nie byly to podrobki ze zwyklego teflonu wzrokowo sza podobne


http://poliuretany.olkusz.pl/pl/nissan-x-trail-tuleje-tylnej-belki-2szt.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, pamietaj przed ich wcisnieciem przesmaruj smarem silikonowym i konieczne jest dotoczenie podkladek zanim jednak je zalozysz przesmaruj je tez smarem zeby woda sie nie dostawala i dopiero dokrec sruby wozka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

wiem że, temat z 2013, ale pojawił mi się ten sam problem z wymianą.

perkozek, jak zakończył Ci się problem?

Podobno wszystkie cztery jednakowe (??), czy tak?

 

pozdrawiam

gipter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem że, temat z 2013, ale pojawił mi się ten sam problem z wymianą.

perkozek, jak zakończył Ci się problem?

Podobno wszystkie cztery jednakowe (??), czy tak?

 

pozdrawiam

gipter

 

Przednie są większe od tylnych

 

Przeczytaj ten wątek:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/93770-stuki-w-tylnym-zawieszeniu-i-wymiana-gum-stabilizatora/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...