Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zaczep do wyciagania


kordek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce zamontowac jakies porzadne zaczepy do terrano 2 zeby w razie awarii w terenie mozna bylo go bezpiecznie wyszarpac, macie jakies pomysly co mozna pomotac?? czy oryginalny przedni zaczep wytrzyma takie traktowanie?? czy do tylnego mocowania haka holowniczego mozna takie cos przykrecic??

 http://allegro.pl/hak-przykrecany-4x4-off-road-titanium-winch-i3708162201.html

a moze taki lepiej?? http://allegro.pl/hak-zaczep-czarny-xtreme4x4-off-road-swidnik-i3681504082.html

dzieki i czekam na odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak, że zaczep przedni fabryczny jest mocny i spokojnie można szarpać :) jedyny problem jest taki, że jest pod autem i kiedy się wlepisz w błoto musisz się do niego dokopać :) ja np mam krótki pas który używam jak przedłużacz :)zaczepiam i przyczepiam do kangurka, a jak się ostro wlepie do niego zaczepiam inne cuda.

 

apropo zaczepów to te chińskie gówno bym sobie odpuścił, jakoś temu nie ufam a może być różnie http://terenwizja.pl/film/15/lina_kinetyczna_potrafi_rozwalic_auto/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kwestię, że haki ktore podeslales, procz fajnego wygladu wiele nie dają. Ja swojego do tylu szarpie za hak holowniczy a do przodu za fabryczny zaczep. Jeszcze nigdy nic sie z tym nie stalo, a to ze jest dość nisko to też nie jest wada, bo wyciagajac auto za dolny punkt automatycznie unosisz przód trochę do góry co pomaga sie wygrzebac. Fabryczny zaczep jest za mały do mojego kinetyka wiec zaczepiam jeszcze przez szkle. Co do samego kinetyka polecam firmy lin-sznur czy jakos tak. Bardzo dobry kawal liny. Cena na alle ok 250 zł. Wytrzymuje podobno 22t. Szczegóły zna moja żona, bo to ona wybierała :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednie zaczepy możesz przykręcić w pionie do ucha gdzie jest orurowanie przykręcone, u mnie jest na jednej tylko śrubie ale za to 12-ce...wyszarpywał mnie uaz-em i wytrzymało...ale najlepiej oprócz śruby dospawać go do ramy

 

00972445c238706f.jpg

 

2ddcfdf68db018d1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki za odpowiedz, zrobie tak ze zostawie fabryczny zaczep z przodu tylko doloze tam taka blaszke zeby lina nie wyleciala z ucha i bedzie ok, doloze tez jeszcze drugi oryginalny hak z drugiej strony bo wyhaczylem na zlomie i bedzie ok, a z tylu to szarpalem kiedys za hak i mi lina spadla z haka i wolalbym to jakos lepiej zaczepic bo to niebezpieczne rzeczy sa...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorwalem z angola ale jest ten sam co u mnie czyli prawy ale jakos go tam pomotam i musle ze da rade:) widze lemmy ze mamy w takim samym kolorze zaczepy, yellow racing:D

Edytowane przez kordek Snow4Fun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.jula.pl/sprzeg-do-przyczepy-335017

 

Super sprawa, miałem taki na aucie jak zakupiłem. Jak zaczepia się konetyk do zwykłej główki haka to zawsze można go dodatkowo owinąć zawiesiem bezkńcowym i podpiąć asekuracyjnie do belki haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ogladalem to niedwno w Jula i chcialem kupic ale nie bylem przekonany co do jakosci tego zaczepu... Dzem miales dokladnie ten z Jula?? nie urwie mi sie to jak szarpnie kinetyk??:) bo cena jest mocno okazyjna..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Dzem miales dokladnie ten z Jula?? nie urwie mi sie to jak szarpnie kinetyk??...

 

Nie wiem gdzie mój kupił Włoch, był już na aucie. 

A czy szarpałem coś na nim.....?

Tu jest parę fot jak uaza rwałem:

https://picasaweb.google.com/117691866936305131253/UdryczeTurystycznieWrzesien2011#5658489892435957890

 

Był tak wklejony że rączka z tirfora pękła! Szczęście że było miękko bo bym mosty porozrywał u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie boje sie ze to nie ma zadnych atestow i cholera wie z jakiego to materialu, generalnie patent jest super ale czy akurat ten dokladnie to nie wiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dzwigowych sklepach są takie oczka na gwincie... mają atesty i duże "udźwigi"... dało by radę to spokojnie zintegorwać z tylną belką haka...jeśli ktoś ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, te oczka tylko do dźwigania ...a nie rwania są, mam parę sztuk jakby coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladalem te oczka w sklepie internetowym dzwignice.pl czy jakos tak, i maja tam oczka nawet do 30 ton, mysle ze az takie to nie sa potrzebne ale ciutke mniejsze powinny wytrzymac bez problemow.... Lemmy dlaczego nie mozna na nich szarpac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał przecież... między wierszami że te oczka ktoś wymyślił do obciążeń statycznych... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhm...

 

jakby ktoś potrzebował to nie będą mi już potrzebne , po kosztach wysyłki odstąpię

 

a71217e95ba0f24b.jpg

 

cf1acdefd0d5f448.jpg

 

7ca0c24ad890c5a3.jpg

 

732d81eea906e7d4.jpg

 

udźwig 3,6 T - 4 szt.

           1.8 T - 2 szt. (gwint wewn.)

           ?      - 1 szt.

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej takie ucho nie z gwintem ale otworem przelotowym i do tego dołożyć śrubę 10.9 zakręconą 2-ma nakrętkami? Takowe też są. Albo wkręcić ją tak żeby trzpień śruby działał na ścinanie a nie rozciąganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyspawać je trzeba i tyle, tylko "od tyłu" ...

mówisz i masz Thespian, pod choinkę jak znalazł... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to widzę w mojej tylnej belce haka...

 

pospawa to spawacz z głową i będzie git...  to nie pod kinetyka ma byc tylko pod wincza bardziej... 

 

kietyka z tyłu podpinam za całą belkę... przez krótki pas...

Edytowane przez Thespian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...