Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcę dołożyć ławkę trzeciego rzędu do QQ+2


nicramz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, pasy zamontowane :) Nikt nie chciał nic podpowiedzieć, to ja rzucę parę wskazówek. 

Po pierwsze montując pasy do 6 i 7 miejsca w Twoim QQ+2 trzeba zrobić porządek w bagażniku i najlepiej najpierw założyć pasy po jednej stronie, poskładać wszystko do kupy i wtedy zabrać się za drugą stronę. 

Ok do rzeczy:

-wymontuj ławkę, wyjmij dywaniki, styropiany wokół koła zapasowego.

-wyjmij uszczelkę klapy; nie trzeba całej, wystarczy w okolicy tapicerki - boczków bagażnika

-odkręcamy śruby z boczków - jedna pod haczykiem montażowym druga przy uchwycie dla wysiadających z tylnego rzędu ( na fotce zaznaczone czerwonym kółkiem)

2lv1uf5.jpg

-z użyciem dość dużej siły odrywamy boczki (dobrze mieć zapasowe kołki montażowe); najlepiej pozbyć się całego elementu, będzie miejsce i dostęp do pasów; usunięcie całego elementu będzie wymagało odpięcie "boczków" od innych plastików ale nie jest to bardzo trudne  

157cfx4.jpg

- tu, jeśli mamy wersję homologowaną odkryjemy ucięte pasy  :thumbsdown:

2zjdquq.jpg

-górne boczki, okalające szybę, należy "oderwać" jedynie na brzegach - tak żeby dostać się do poprzeczki podtrzymującej pas

-odkręcamy ucięte pasy, a jeśli ich brak montujemy nowe na zasadzie dopasowania kształtkami do "wieszaczka" --> pasy są zamontowane na jednej śrubie (czerwone kółko) a wieszane na czymś na zasadzie haczyka (czerwony kwadrat)

s6hbao.jpg

- przekładamy zapinki pasów - 2 szt - i trójkątny plastik przez otwór w górnym boczku, i mocujemy pasy śrubą do słupka (brzmi dziwacznie ale jak się ma pasy w ręku, nabiera to sensu...I hope ;) 

213rt4w.jpg

- następnie zakładamy zatrzaski na boczki i powoli składamy wszystko do kupy

To samo robimy z druga stroną a na koniec zostawiamy sobie montaż kanapy opisany kilka postów wcześniej. 

PS

Mi to zajęło ok 1,5-2 h a nie jestem przyzwyczajony do tego rodzaju zadań, więc to chyba wykonalne dla każdego. Good luck  :thumbsup:

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...