Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

stukanie przy zmianie biegu z 1 na 2


jaro1002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie ,z pierwszego na drugi.Myślałem ,że źle sprzęgło puszczam, ale próbuję na różne  sposoby i efekt jest taki,ze albo mocniej albo słabiej ale stuka. Mam wrażenie,ze po kilku zmianach biegów jakby się uspokoiło, a na zimnym znowu to samo. zauważyłem również ,ze dźwignia zmiany biegów w momencie zmiany biegu strasznie szarpie. Moja wiedza na ten temat nikła szukałem na forum ale nic nie znalazłem,może ktoś spotkał się z takim problemem. No i czy to może być oznaka braku oleju w skrzyni biegów. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie  tez z pierwszego na drugi gdy za nerwowo puszcze sprzęgło natomiast przy płynej zmianie wchodzi idzie jak masło. Kiedyś wyczytałem ze moze to byc poduszka skrzyni czy silnika lecz po wymianie dalej nie pomogło, jedynie chyba wymiana sprzęgła moze tu pomóc ale to jeszcze trochę czasu uplynie bo jeszcze ladnie bierze przy 230tys  94r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszke dzis widziałem, faktycznie w fatalnym stanie jest, nosze się ze zmiana jej. wogóle kupiłem ,autko które stało kilka miesięcy(tak myślę), bo tylne tarcze są bardzo zardzewiałe, aż wżery się porobiły. Taki wniosek mi się nasunął ,ze to wcale nie dobrze jak auto mało używane jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...