Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czerwony check engine w 1.5dci


Corker

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem jest tego sporo w necie,ale mój przypadek jest inny niż te w necie.

Auto odpala normalnie,nie kopci,wkręca się normalnie do momentu przekroczenia 3000obr/min, ale uwaga tylko na 5 biegu.

Auto jest wtedy wyraźnie "zmulone" zapala się kontrolka silnika czerwona ,zmiana biegu na 6-kę przez chwilę zamula i dalej przyśpiesza.

Na innych biegach jeździ normalnie,żadnych dziwnych objawów.

Kontrolka gaśnie od tak sobie,lub po zgaszeniu/odpaleniu auta i przejechaniu kilku km.

EL 327 nie pokazuje żadnych błędów.

Ktoś coś słyszał o takiej przypadłości?


Zmiana.

 

Czerwony check engine znów się zapalił i komputer odczytał błąd.  

 

P2263-układ chwilowego zwiększenia mocy turbodoładowania

 

Znalazłem bardzo podobny temat tu:

 

http://www.justanswer.com/uk-nissan/6t2qn-nissan-datsun-qashqai-nissan-qashqai-euro-engine.html

 

W czwartek zobaczymy co powie mój mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w QQ mojej siostry 1.5dci (2007) ostatnio było podobna przypadłość z tym ,że nie miał mocy.

 

Diagnoza w ASO - czujnik ciśnienia doładowania do wymiany

 

sytuacje są 2 - albo zbyt małe ciśnienie albo zbyt duże podaje (tak było u mojej siostry).

 

Czujnik kosztuje 400 zł wymiana we własnym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam...

był pan może u mechanika...

wiadomo moze co było przyczyną....

mam ten sam problem ???????

pozdrawiam i dziękuję za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Nie ,nie byłem bo w ostatnim czasie około 2m-c kontrolka zapaliła się tylko raz.

Byłem w Nissanie po ten czujnik ale nie mieli go na stanie więc troszkę odpuściłem z braku czasu.

Kosztuje 64€ plus vat podejrzewam ,że go zamówię w tym tygodniu jak znowu nie zapomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam...

czy wymieniał pan może juz ten czujnik...????

ja chyba go zamawiam.... ponieważ nie da się jeździć

samochód traci u mnie moc po przekroczeniu 120 i zapala się kontrolka....

po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu kontrolka gaśnie...

nie wiem tylko czy to czujnik czy może zawór....

taki sam błąd mi pokazuje p2263...

proszę o informacje czy u pana nadal są problemy...

ja jak zrobię też napiszę co pomogło...

pozdrawiam...


wymieniłem czujnik ciśnienia doładowania i zawór elektrozawór podciśnienia turbiny i nic czerwony check engine zapala się nadal po przekroczeniu 130 km/h....może ktoś ma jakiś pomysł co to może być...?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, posiadam Qasqai-a z 2008r 1.5dci. Mam podobny problem, Odpala super, na biegu jałowym przy przygazówce jest oki, może trochę kpci ale ma przebieg 188tys, to może normalne.  dopiero przy rozpedzaniu się - przyśpieszaniu jest problem , jak wchodzi na wyższe obroty, to nagle  tak jak by go przydławiało trochę i widać z tyłu nagle jak kopci, wtedy zmieniam na wyższy bieg i dalej się rozpędzam i ponownie dławi.   Mechanik myśli że to czujnik doładowania turbiny, nie wiem, ma go jutro zamówić i sprawdzimy, . Może ktoś miał taki problem i się podzieli spostrzeżeniami???????????????????????????  mój. tel. 509153644  .GG 1602422

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik doładowania wyszedł by na kompie. Co to za mechanik? Będzie ci teraz wszystko po kolei wymieniał bo myśli ze to może to? Czy może z fusów to wywróżył? Wydaje mi sie ze od d... strony zaczynacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...