Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co to za światła


jacekvi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W artykule który podałem jest napisane ze takie światła są niezgodne z prawem i jeżeli trafisz do diagnosty który robi przegląd a nie tylko wbija pieczątkę to nie zrobi tego jak będziesz miał takie światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule który podałem jest napisane ze takie światła są niezgodne z prawem i jeżeli trafisz do diagnosty który robi przegląd a nie tylko wbija pieczątkę to nie zrobi tego jak będziesz miał takie światła

człowieku przegląd to naprawdę żaden problem,poza tym ja mam dopiero za trzy lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku przegląd to naprawdę żaden problem,poza tym ja mam dopiero za trzy lata...

jak dla Ciebie liczy sie tylko zeby oblepic auto lampkami które maja kogoś oślepić a nie bezpieczeństwo to spoko. Oby jak najmniej takich jak Ty Edytowane przez Dareq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla Ciebie liczy sie tylko przejście przeglądu i zeby oślepić auto lampkami które maja kogoś oślepić a nie bezpieczeństwo to spoko. Oby jak najmniej takich jak Ty

a kto mówi o oślepianiu?interesują mnie ledy które włączają się automatycznie po uruchomieniu silnika i przygasają do mocy postojówek po zapaleniu świateł mijania,tak jak w pierwszym poście tego tematu.Zakładanie dodatkowych DRLów poprostu mi się nie podoba no ale skoro Ciebie oślepiają w dzień wszystkie samochody z ledami w reflektorach to już twoja sprawa,każdy moze miec swoje zdanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto mówi o oślepianiu?interesują mnie ledy które włączają się automatycznie po uruchomieniu silnika i przygasają do mocy postojówek po zapaleniu świateł mijania,tak jak w pierwszym poście tego tematu.Zakładanie dodatkowych DRLów poprostu mi się nie podoba no ale skoro Ciebie oślepiają w dzień wszystkie samochody z ledami w reflektorach to już twoja sprawa,każdy moze miec swoje zdanie....

te światła o które pytasz to nie te z tematu postu tylko dokladane diody led ktore nie ściemniaja sie ani nie wylaczaja. To jest tylko ledowa żarówka bez żadnego sterownika o czym świadczy cena. A jak nie lubisz dodatkowych to lepiej włożyć dwufunkcyjne do halogenow albo chociaż te z filmu na yt. Takie jest moje zdanie Edytowane przez Dareq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te światła o których tu mowa nie ściemniaja sie ani nie wylaczaja. To jest tylko ledowa żarówka bez żadnego sterownika o czym świadczy cena. A jak nie lubisz dodatkowych to lepiej włożyć dwufunkcyjne do halogenow. Takie jest moje zdanie

kolego jak już powiedziałem mówimy tu o światłach z pierwszego postu w tym temacie: http://www.youtube.com/watch?v=hRKGOleiEPY,i tylko takie mnie interesują użytkownik TYMI napisał że za takie rozawiązanie zapłacił 40zł,więc się zainteresowałem,ledy w halogenach to dla mnie jakieś nieporozumienie,gdzie wtedy mają być halogeny???wyrzucić je?mnie się często przydają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak już powiedziałem mówimy tu o światłach z pierwszego postu w tym temacie: http://www.youtube.com/watch?v=hRKGOleiEPY,i tylko takie mnie interesują użytkownik TYMI napisał że za takie rozawiązanie zapłacił 40zł,więc się zainteresowałem,ledy w halogenach to dla mnie jakieś nieporozumienie,gdzie wtedy mają być halogeny???wyrzucić je?mnie się często przydają.

są dwufunkcyjne drl montowane w miejsca halogenow do qq. Tymi napisał ze wstawił żarówki i jak juz inni pisali jest to tylko włożenie diody w miejsce żarówki wiec raczej o żadnym sciemnianiu diody przy włączeniu lamp czy nie mówiąc juz o poprawnym działaniu automatu świateł nie ma mowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, a z trochę innej beczki czy możnaby np. takie ledy http://www.nais.net.pl/produkty/drl825/2.jpg zamontować w.... lusterkach qq? z tego co widzę to diagnosta lub policjant nie bardzo ma powody żeby stwierdzić, że są zamontowane niezgodnie z wymiarami opisanymi tu: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,nielegalne-niebezpieczne-ale-modne-za-diodowe-swiatla-grozi-500-zl-mandatu,109327.html lub tu  http://szkolenia.policja.waw.pl/wai/wdz/1707/31427/Swiatla_LED_do_jazdy_dziennej__stanowisko_Biura_Ruchu_Drogowego_KGP.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Tobie chopdzi o to żeby miec coś niezgodnego ale nie do wykrycia czy raczej cos co poprawia bezpieczeństwo?

Bo to ani nie jest fajne,ani nie poprawia bezpieczeństwa. Nie wiem jaki ma sens robienie choinki z samochodu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bpiq nie rób z qq TIRa !

Już lepiej założyć coś takiego http://www.ebay.com/itm/NISSAN-QASHQAI-2010-UP-LED-SIDE-MIRROR-COVER-SET-/261260635584?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3cd458edc0&vxp=mtr

Ja wiem że cena 5X większa , ale wioska 10X mniejsza .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bpiq nie rób z qq TIRa !

Już lepiej założyć coś takiego http://www.ebay.com/itm/NISSAN-QASHQAI-2010-UP-LED-SIDE-MIRROR-COVER-SET-/261260635584?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3cd458edc0&vxp=mtr

Ja wiem że cena 5X większa , ale wioska 10X mniejsza .

Uważam że światła zabudowane w zderzaku lepiej pasują niż w lusterkach a z drugiej strony nie wiem jak to jest z homologacją i przepisami na terenie Polski czy mogą być światła w tym miejscu zabudowne 

Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Światła nie moga byc zamontowane w lusterku bo nikt nie bedzie wiedział czy jedzie samochód czy jakiś UFO. 
Masz dokładne info gdzie i jak mja byc. 
A skoro na rycinie nie ma podanych lusterek to ligiocznie myslący bd wiedział że nie wolno. 
Jakbym był Policjantem to bym CI kazał to na drodze zdejmować i mandacik 500 zł bys dostał. Nie za lampki że nie mają homologacji, ale za niedostosowanie się do przepisów RD. 

Jak z daleka jedzie mazda 6 I gen to mam problem bo nie wiem czy to jadą 2 motocykle czy samochód bo ma bardzo daleko od siebie światło mijania. 

Daj sobie z tym spokój. 
 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....zaraz... :angry:  , ty to chcesz jako światła ,postojowe, obrysowe ,dzienne czy jako kierunkowskazy ?

W lusterka tylko kierunki w innym przypadku jestem pierwszy w kolejce żeby "bejzbolem" je wymontować  :shiftyninja:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się 'pogubiłem" ale to jest temat 'jakie to światła" !

To dobrze ,że pytasz jakie to światła kolega chce zamontować ? A nie zaraz  dokonywać samosądów (Fergul11) albo srogo go karać (Mateusz)  .Dzięki - bo czytając trochę  się pośmiałem ! :)

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) Nic nie chcę - żadnych śmiesznych świateł do jazdy dziennej i "oszczędności" z nich wynikających, ani "tuningować" qq.  Rzuciłem tylko temat, bo przepisy które były wielokrotnie przytaczane podają odległości w rozmieszczeniu świateł do jazdy dziennej. Lusterka mieszczą się w przedziale który podaje ustawodawca wiec... chciałbym zobaczyć jakiś konkretny argument za tym że "nie można bo..." a nie tylko krytykę wynikającą z indywidualnego gustu. Nawiasem mówiąc widzieliście pewno auta, które mają kierunkowskazy w lusterkach  -  można? Ale i tak powiecie pewno, że to choinka tir, obrys itp :) Mnie sam przepis i jego ewentualne luki? fascynuje a nie "diody ozdobne" których nie miałem i nie mam zamiaru zakładać do auta ze zwykłymi lampami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wrzuciłbyś ten pomysł w temacie "Światła do jazdy dziennej" nie wyszłoby tyle "śmieszności" . Teraz już jest sprawa jasna a myśl Twoja nowatorska żeby nie powiedzieć kontrowersyjna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość obecnie produkowanych aut ma kierunki w lusterkach , taki trynd.

Na podobnej wysokości i szerokości ,światła ma chyba jedynie Multipla , a reszta to właśnie TIRy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z was ma orginalne światła Ledy?

Jak się spisują?

Jeżeli chodzi Ci o te od jazdy dziennej to ja mam.

Spisują się bardzo dobrze i oby tak zostało. Jestem z nich bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok aspekty techniczne podłączenia?

Coś obiło mi się o uszy, że Q odzyskuje energię z alternatora czy jakoś tak

i trzeba odpowiednio podłączyć ledy.

 

2 pytanie macie ustawione światła na auto i ledy zapalają się podczas uruchomienia auta i gasną

podczas wyłączenia silnika a światła  mijania zapalają się automatycznie po zmroku itp.,

 

Tak jest:)


ok aspekty techniczne podłączenia?

Coś obiło mi się o uszy, że Q odzyskuje energię z alternatora czy jakoś tak

i trzeba odpowiednio podłączyć ledy.

 

2 pytanie macie ustawione światła na auto i ledy zapalają się podczas uruchomienia auta i gasną

podczas wyłączenia silnika a światła  mijania zapalają się automatycznie po zmroku itp.,

 

Tak jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei Osramy montowane u dealera przy odbiorze,pełne zadowolenie

Jaki model? Czy może Light@day, dające światło jednorodne bez punktów świetlnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesiu,

 

Kupiłeś je u dealera?

Mniej więcej jaki koszt z montażem?

 

Kupowałem u dealera ale montowałem sam.

Co do podłączenia to w oryginalnym zestawie jest schemat podłączenia.

Jeżeli interesuje Ciebie sprawa załączania tych światem to wygląda to tak :

- przełącznik świateł w pozycji 0 - po załączeniu stacyjki światła do jazdy dziennej świecą

- przełącznik świateł w pozycji Auto - po załączeniu stacyjki i uruchomieniu silnika jeżeli jest jasno na dworze światła do jazdy dziennej świecą, a jeżeli kest zmrok lub noc załączają się automatycznie światła mijania a światła do jazdy dziennej gasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...