Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P10 1.6 - jak zwiekszyc moc?


Gość artopoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kupilem pare miesiecy temu P10 hatchback z 96r w stanie kolekcjonerskim (70tys przebiegu.... , samochod ma 0 rdzy , wyglada jak nowy....) Chcialem zapytac jakie sa mozliwosci tuningu silnika 1.6 90ps (tak mam wpisane w papierach) . Samochod to Innovation , bez katalizatora ....

SWAP nie wchodzi w gre , silnik jest w znakomitym stanie i nie chce go zmieniac. Za miesiac chce wymienic hamulce na sportowe i na wiosne bedzie robiony gwint. Co do osiagow.... sa o dziwo dosc dobre , samochod rozpedza sie az do 210km\h (sprawdzane na navi i innym samochodzie) 

Prosze o jakies porady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walki z silnika ga16ds na gazniku.
Mod rozrzadu
Kolektor ssacy 73c
Kolektor wydechowy 421
Reszta wydechu 2 cale
Zaslepienie egr


Potem mozna pujsc na grubo
Porting Glowicy
Planowanie glowicy w celu zmniejszenia komory spalania 
Wieksza pompa paliwa
Regulator Cisnienia paliwa
Wieksze wtryski
Strojenie 
Wieksza przepustnica


Wszystko koszta i jeszcze raz koszta, a mozna max dojsc do 136km. Cos w ten desen + -.
Mozna jeszcze pujsc grubiej ale to juz wogule kasa kosmiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co ghost napisał w pierwszej kolejności mam pod ręką, wałki z DS, kolektor ssący 73C oraz kolektor wydechowy 4-2-1. Co do kosztów to wal na PW. A jak przyjedziesz to można wszystko ogarnąć za jednym zamachem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zobacze jakie by byly koszta i zastanowie sie czy oplaca sie wogole cos takiego robic , jesli chodzi o sam samochod , to dziwi mnie ze 1.6 ma takie odejscie.... od 0-100 slabo , ale od powiedzmy 120 -200 to jest naprawde szybko.... W 2014 mam w planach zakup bluebirda G.Prix lub Maximy 3.0 wiec musze najpierw koszty przerobek w P10 przeanalizowac . 

Najgorszte jest to ze musze samochod tak przerabiac zeby mi sie na niemieckim przegladzie TÜV nie przyczepili ....

Dzieki za porady

Edytowane przez artopoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość EclipseFan

Wszystko co ghost napisał w pierwszej kolejności mam pod ręką, wałki z DS, kolektor ssący 73C oraz kolektor wydechowy 4-2-1. Co do kosztów to wal na PW. A jak przyjedziesz to można wszystko ogarnąć za jednym zamachem ;)

Wyślij mi koszta tego kompletu na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Popieram COOBCia w 100% z jednym małym ale, na 3tyś to się nie skończy :D.

Na początek zainwestuj w zabezpieczenia antykorozyjne jak taka ładna buda to szkoda żeby ruda wylazła po roku czy dwuch jazdy na polskich drogach.

Edytowane przez LOTREBOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram COOBCia w 100% z jednym małym ale, na 3tyś to się nie skończy :D.

Coobcio napisał dołożyć 3 tysiące czyli razem 4,5 k, a swoją drogę ile kosztuje kompletny swap z 2.0 na VE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za silnik dąłem 3tyś w krakowie, +ecu master +strojenie +przekładka z pierdołami typu rury rurki itp +3,5tyś wydech cały od kolektora, Razem wyszło ponad dyszkę i pewnie jeszcze parę drobiazgów jeszcze bym poprawił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie w 7 tysiakach idzie się zmieścić ale bez wydechu i dolotu :D


A + wiązki, ECU, skrzynia no to faktycznie dyszkę przekroczy się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...