Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] rozrzad - kilka pytań


mati113

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam dokłdnie tą micre http://otomoto.pl/nissan-micra-stan-idealny-zarejestrowany-C28977371.html zresztą forumowicze sami pomgali mi w wyborze samochodu :) Mam jednak pytanie co do samochodu. Czy tu trzeba wymieniać rozrząd co ileś tyś kilometrów? Kuzyn mówi, że pewnie na łańcuchu jest, więc się w ogóle nie wymienia, ale Ja wole zapytać i się upewnić :)

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby Ci dobrze służyła :wave:

 

Dzięki ;) Licze się z tym, że pewnie coś trzeba będzie zrobić, natomiast mam nadzieje, że nie od razu silnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To silnik PSA bardzo trwaly i  prosty,niestety dość slaby.Do micry wystarczy.

Ona ma pasek,nie łańcuch. Łańcuszki mają benzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ona ma pasek,nie łańcuch. Łańcuszki mają benzynki.

 

To lepiej, czy gorzej? Jeśli rozrząd nie był wymieniany, to jakie koszty mogę ponieść jeśli chciałbym w poniedziałek wymienić rozrząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ani lepiej ani gorzej.Napewno taniej .Same graty to ok.250 zł + robocizna (tu różnie ,dobrze popytać)

Myślę że to pasujący do auta pasek,ale to też trzeba zweryfikować po nr.VIN auta

http://www.autoczesci.autosowa.pl/czesc,cz-1833,rozrzad-kompletny-micra-citroen-peugeot-1-5-d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ani lepiej ani gorzej.Napewno taniej .Same graty to ok.250 zł + robocizna (tu różnie ,dobrze popytać)

Myślę że to pasujący do auta pasek,ale to też trzeba zweryfikować po nr.VIN auta

http://www.autoczesci.autosowa.pl/czesc,cz-1833,rozrzad-kompletny-micra-citroen-peugeot-1-5-d.html

 

Powiem Ci, że troche mi ulżyło, bo widzę na forum, że wymiana na łańczuchy to 2500zł. Troche mnie to przeraziło. W takim razie za jakieś 400-500zł rozrząd z wymianą mnie wyjdzie. Na razie nie wiem, czy potrzeba jest wymiana. Czy na moim miejscu wymieniłbyś już rozrząd, czy lepiej poczekać na jakieś oznaki samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pasku nie ma oznak,przeskok/zerwanie i duuuże kłopoty jeśli silnik jest kolizyjny.. Jeśli nie jest pewne w 100% że był wymieniony,to nie wolno ryzykować.Nie wiem czy ten silnik jest kolizyjny czy nie.Jeśli tak zniszczenia mogą być duże.Musisz poczytać o tym silniku na forach Peugot/Citroen no i może ktoś się wypowie z tego forum  ,kto posiada/posiadał ten model.Użyj "szukajki"


To chyba twój motorek

TUD5

Silnik o pojemności 1527 cm³. Był następcą TUD3. Montowany w: Peugeot 106 (wersja po liftingu), Citroën AX, Citroën Saxo, Nissan Micra II, Rover serii 100. Moc: 58 KM, maksymalny moment obrotowy: 92 Nm. Średnica cylindra: 77 mm Skok tłoka: 82 mm.

Model Moc Zasilanie TUD5 58 KM (42 kW) Diesel
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego wynika, że lepiej wymienić niż ryzykować ;)


Jeszcze mam pytanie. Gdybym teraz wymienił rozrząd, to kolejny po ilu km się wymienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...