Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bluetooth a2dp. Przystawka.


myk6414

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Czy ktoś używa moze przystawki/zmieniarki cyfrowej xcarlink? W moim qq mam radio z Bluetooth, ale niestety tylko obsługuje rozmowy telefoniczne. Chciałbym moc muzykę streamowac z telefonu. Radio mam ze zmieniarka na 6cd.

 

Moze ktoś podpowie inne rozwiazanie, które pozwoli podłączyć audio z iphone'a? Testowałem transmittery fm, ale jakoś nie przypadło mi to do gustu

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitajcieCzy ktoś używa moze przystawki/zmieniarki cyfrowej xcarlink? W moim qq mam radio z Bluetooth, ale niestety tylko obsługuje rozmowy telefoniczne. Chciałbym moc muzykę streamowac z telefonu. Radio mam ze zmieniarka na 6cd.Moze ktoś podpowie inne rozwiazanie, które pozwoli podłączyć audio z iphone'a? Testowałem transmittery fm, ale jakoś nie przypadło mi to do gustuPzdr

wciskasz przycisk aux 2 razy w radio i masz streaming audio w radio. To jest w connect wiec mozesz u Ciebie spróbować. Jak nie to przeszukaj forum bo ktoś juz o tym pisał jak przez przypadek to odkrył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie nie ma przycisku aux. Mój qq jest z 2008. Na radiu mam przyciski cd/am/fm. Wiem ze nowsze miały w podłokietniku jacka 3,5mm mój nie ma :(. Tamten wątek widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sposób na to, aby muzyka odtwarzana z mojego telefon z Androidem (SGS2) była słyszana na głośnikach w przypadku, gdy radio nie jest NC (mam QQ rocznik 2009 w wersji Accenta). Sposób nie jest idealny, bo z racji takiego a nie innego radia, dostępny jest jedynie profil rozmów, przez co możemy się "cieszyć" jedynie dżwiękiem mono w obniżonej jakości.

 

Ale gdyby kogoś to interesowało - na telefonie należy zainstalować aplikację SoundAbout (https://play.google....phoneroutingfix), a następnie za jej pomocą przestawić przekierowanie wyjścia muzyki na Bluetooth mono, oczywiście po podłączeniu się po BT do radia. W tym momencie radio wejdzie w taki tryb, jakby była wykonywana rozmowa, ale będzie odtwarzać muzykę puszczoną na odtwarzaczu. Nie każdy odtwarzacz się do tego jednak nadaje - w moim przypadku standardowy odtwarzacz systemowy (Android 4.0.4) nie chciał działać, ale musicXmatch nie miał żadnego problemu - trzeba po prostu spróbować.

 

To zastosowanie akurat jest mało sensowne do samego słuchania muzyki z racji słabej jakości dźwięku, ale można je wykorzystać do np. przekierowania dźwięków komunikatów. Ewentualnie jak komuś nie zależy na jakości, bo ma na telefonie np. audiobooka - też jak znalazł.

 

To jest nie mój pomysł tylko cytuje kogoś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdzałem wczoraj sposób z dwukrotnym wciśnięciem AUX .

Po włączeniu w tel BT , odtwarzacz automatycznie przełącza się i  transmituje audio do radia , niestety dwukrotne naciśnięcie  AUX nie aktywowało odtwarzania muzyki.

Za to po naciśnięciu słuchawki można słuchać muzyki z BT ale przy okazji realizujemy połączenie telefoniczne ,po zakończeniu "rozmowy" muzyka milknie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...